Danci i Australci osvojili po bod, a više nisu ni zaslužili!

Reprezentativci Danske i Australije remizirali su u današnjoj utakmici skupine B Svjetskoga prvenstva odigravši neodlučenih 1:1. Danska je bolje ušla u susret i svoju prvu veliku priliku pretvorila u vodstvo. Igrala se 7. minuta kada je Jorgensen u suparničkom šesnaestercu prebacio loptu za Eriksena, a igrač Tottenhama volej udarcem s desetak metara neobranjivo pogodio za 1:0.

Veliku priliku za drugi gol danska je propustila u 23. minuti kada Jorgensen iz blizine glavom loptu šalje tik pored vratnice. Nakon toga bude se Australci, te u 30. minuti Kruse ima priliku, ali njegov pokušaj s desetak metara biva izblokiran.

U 37. minuti zahvaljujući VAR tehnologiji sudac iz Španjolske je dosudio kazneni udarac za Australiju zbog Poulsenovog igranja rukom nakon jednog ubačaja iz kuta, a potom je Mile Jedinak, baš kao i par dana ranije u dvoboju s Francuzima, bio precizan i svojoj reprezentaciji donio izjednačenje.

U drugom poluvremenu dosta lošiji nogomet, pa smo zabilježili tek dvije australske prijetnje u 71. minuti, međutim Rogić i Mooy nisu bili precizni, a u samoj završnici zaprijetili su i Milligan, te Arzani, ali je ostalo tih 1:1.

SAMARA – Stadion Samara Arena. Gledatelja: 40.000. Sudac: Antonio Mateu La Hoz (Španjolska). Utakmica 2. kola skupine C SP-a: Danska – Australija 1:1 (1:1). Strijelci: 1:0 Eriksen (7), 1:1 Jedinak (38-11m). Žuti kartoni: Poulsen (Danska).

DANSKA (4-3-3): Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Larsen – Delaney, Schoene, Eriksen – Poulsen (od 58. Braithawaite), N. Jorgensen (od 68., Sisto. Izbornik: Aage Hareide.

AUSTRALIJA (4-2-3-1): Ryan – Behich, Milligan, Sainsbury, Risdon – Mooy, Jedinak – Kruse (od 68. Arzani), Rogić (od 82. Irvine)., Leckie – Nabbout (od 75. Jurić). Izbornik: Bert van Marwijk.