Courtois rukavice zamijenio volanom

Vratar belgijske nogometne reprezentacije i Real Madrida Thibaut Courtois našao je zanimaciju u vrijeme pandemije koronavirusa, golmanske rukavice je zamijenio volanom.

U nedjelju će ponovo sudjelovati u virtualnim utrkama gdje je do sada ostvario nekoliko zapaženih rezultata.

Ovoga puta nastupat će za ekipu Aston Martin Red Bull Racing na Velikoj Nagradi Kine u formuli 1, gdje će se natjecati zajedno s Alexanderom Albonom, prenosi automobilsport.com.

Obožavam ovu igru i drago mi je što mi je Red Bull pružio priliku za nastup. Već sam ranije bio u kontaktu s Alexom, dao mi je nekoliko savjeta i jedva čekam start utrke, kazao je Courtois.

Belgijanac se već natjecao u dvije virtualne utrke formule 1. U prvom nastupu na VN Bahraina zauzeo je 12. mjesto ostavivši iza sebe neke profesionalne trkače na čelu s Nickom Hulkenbergom. U prvoj virtualnoj utrci formule 1 slavio je Guanyu Zhou koji je vozio za Renault.

Na drugoj utrci na stazi u Melbourneu, na kojoj je pobijedio Charles Leclerc (Ferrari), belgijski vratar je zauzeo 11. mjesto.