Cocalić donio pobjedu Željezničaru na Grbavici

Nogometaši Željezničara pobijedili su u srijedu na Grbavici ekipu Igmana iz Konjica sa 1:0, u odgođenoj utakmici prvog kola Premijer lige BiH.

Strijelac jedinog gola bio je Edin Cocalić u 86. minuti.

Željezničar je upisao treću pobjedu u sezoni zahvaljujući kojoj se priključio vodećim ekipama na tabeli. Pitanje pobjednika odlučeno je u završnici susreta kada je branič Željezničara Edin Cocalić iskoristio dodavanje Krpića i sa sedam metara volej udarcem pogodio okvir gola, prenosi Fena.

Do tog trenutka igralo se otvoreno, a obje ekipe imale su po nekoliko prilika za gol.

Prvi je zaprijetio Željezničar preko Amoaha, koji je pokušao sa 15 metara iskosa, ali je njegov udarac odbranio golman gostujuće ekipe Ćeman.

U nastavku su gosti bili nešto opasniji, a do kraja poluvremena imali su dvije dobre prilike – prvi put u 21. minuti kada Muftić brani šut Čubrila, a potom u završnici poluvremena kada je Bojo izašao sam pred golmana Željezničara koji i ovaj put izlazi kao pobjednik.

Na početku drugog poluvremena Željezničar je krenuo još ofanzivnije, a prvu priliku imao je Turanjanin, čiji udarac brani Ćeman.

U 56. minuti Amoah se našao u odličnoj poziciji, ali je promašio gol sa sedam metara. Nogometaš iz Gane je desetak minuta kasnije pobjegao svom čuvaru i ubacio pred gol Igmana, ali nije bio precizan te je propala velika prilika za domaći tim.

Do vodećeg gola “Plavi” su došli u 86. minuti. Mekić je iz slobodnog udarca ubacio loptu u šesnaesterac gdje se dobro snašao Krpić koji pronalazi Cocalića, a branič Željezničara u stilu napadača volej udarcem pogađa za veliko slavlje navijača.

Do kraja je Igman pokušavao doći do izjednačenja ali bez uspjeha.

Nakon ove pobjede Željezničar se izjednačio s Igmanom i Sarajevom po broju bodova (9), ali sarajevski rivali imaju po utakmicu manje od ekipe iz Konjica.