Čilić u 3. kolu Roland Garrosa uvjerljivo slavio, a Ćorić izgubio

Marin Čilić izborio je pobjedom 6:3, 6:2 i 6:4 nad Steveom Johnsonom za samo sat i 37 minuta igre plasman u osminu finala Roland Garrosa.

Čilić je protiv Johnsona, 46. na ATP ljestvici, ubilježio i petu pobjedu u isto toliko međusobnih dvoboja, a Amerikanac ga ni na ovogodišnjem Garrosu nije uspio ozbiljnije ugroziti. U sva tri seta Marin je pokazao odličnu igru, imao je devet aseva, a svoj servis nijednom nije izgubio, dok Johnson čak nije uspio doći niti do break-lopte. Od 11 prilika na Amerikančev servis Čilić je iskoristio četiri te je na lagan način došao od plasmana među 16 najboljih, javlja HTV.

U osmini finala Čilić ide na Talijana Fabia Fogninija ,s kojim ima pozitivan omjer 2-1 u međusobnim dvobojima. Talijan je slavio u njihovu prvom dvoboju u Monte Carlu daleke 2009. godine, a Čilić je dobio dvoboje u Umagu i Pekingu dvije godine kasnije.

Za razliku od Čilića mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić ni u četvrtom pokušaju nije uspio proći treće kolo Roland Garrosa, sa 7:5, 6:3 i 6:3 izbacio ga je 11. nositelj, Argentinac Diego Schwartzman nakon dva sata i 34 minute igre.

Bio je to meč u kojem je suparnik tjerao Zagrepčanina izvan njegove zone komfora, za nešto više trebalo je biti agresivniji, a Ćorić se takvog pristupa prekasno sjetio.

Prvi set je bio vrlo izjednačen, bez breaka sve do 11. igre kada Argentinac koristi nesigurnost na Ćorićevu servisu. Nakon gubitka prvog seta Ćorić nije pronalazio načina kako ugroziti Schwartzmanna, pa je u drugom setu dvaput gubio svoj servis.

Ćorić je pružio znakove života tek kod rezultata 7:5, 6:3 i 4:0 za Argentinca, kad je dvaput zaredom oduzeo suparniku servis, smanjivši na 5:3, no samo je odgodio poraz. Schartzman je pronašao koncentraciju i nakon dva uzastopna ispuštena servisa u trećem je pokušaju otišao na 40:0, a tri meč-lopte ipak nije propustio.

Ćorić je na svoj servis dopustio čak 16 break-lopti, a šest ih nije uspio spasiti. Borna je u meču čak imao više winnera (37-32), ali je napravio čak 52 neprisiljene pogreške, dvostruko više od protivnika.

Bio je ovo njihov treći međusobni dvoboj i prvi Bornin poraz, u dva prethodna susreta bez izgubljenoga seta slavio je u Winstonu i Marrakechu.