Čilić preskočio prvu prepreku u Wimbledonu, Lučić ispustila 5:0 u trećem setu!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo Wimbledona uvjerljivom 6:4, 6:2, 6:3 pobjedom protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera u susretu 1. kola koji je trajao sat i 56 minuta.

Do tek četvrte pobjede protiv iskusnog Kohlschreibera u njihovom 10. međusobnom dvoboju Čilić je stigao bez izgubljenog servisa.

Naš je igrač spasio sve četiri break-lopte suparnika u susretu, dok je on realizirao četiri od 10 prilika za oduzimanje servisa suparniku. Koliko je kvalitetna bila Čilićeva izvedba pokazuje i podatak kako je imao 47 winnera uz samo 21 neprisiljenu pogrešku.

U prvom setu jedinu break-loptu imao je Čilić kod svog vodstva od 5:4 te je to ujedno bila i set-lopta. Tu priliku Kohlschreiber mu je ponudio dvostrukom servis pogreškom i promašenim forhendom, a Nijemac je posao dovršio izbacivši i bekhend na set-loptu.

U drugom setu Čilić je u trećoj igri spasio break-loptu zabivši as, a onda je u sljedećoj igri i oduzeo servis suparniku izvanrednim forhend passingom.

Nakon što je kod 4:2 bio suočen s još dvije break-lopte”Nijemca koje je izvukao servis-winnerom i pogreškom Kohlschreibera na reternu, Čilić je još jednom oduzeo servis suparniku iskoristivši petu set-loptu za 6:2 i mogućnost da prvi servira u trećem setu.

Kao i u drugom, Kohlschreiber je prvi stigao do break-lopte i u trećem setu, ponovno u trećoj igri. Čilić se izvukao jer je Nijemac preagresivno stao gotovo metar u teren čekajući servis našeg igrača, a pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno u osmoj igri kada je Čilić iskoristio svoju treću šansu za vodstvo od 5-3.

Iako je Kohlschreiber u posljednjem gemu stigao do 0-30, to je bilo sve što je mogao, Čilić je susret okončao s četiri uzastopna poena.

U 2. kolu Čilić će igrati protiv još jednog Nijemca, Floriana Mayera kojemu je Srbin Viktor Troicki predao susret nakon što je Mayer dobio prvi set sa 6:1, javlja Hina.

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni izgubila je dvoboj 1. kola Wimbledona od Njemice Carine Witthoeft sa 3:6, 7:5, 6:8 nakon dva sata i 12 minuta igre, a 35-godišnja Makaranka propustila je vodstvo od 5:0 uz meč-loptu u trećem setu.

Witthoeft je dobila prvi set zahvaljujući breaku u četvrtoj igri te dionice, a nakon što je oduzela servis našoj veteranki za prednost od 3:2 u drugom činilo se kako se nalazi u dobitnoj poziciji. No, Lučić-Baroni je odmah u sljedećoj igri vratila izgubljeni servis, potom kod svog vodstva 5:4 propustila tri vezane set-lopte, no ipak je uspjela riješiti drugi set u svoju korist sa 7:5 iskoristivši ukupno svoju petu set-loptu.

Kako je završila drugi, tako je Lučić-Baroni započela i treći set, s dva breaka je stigla do prednosti od 5-0, a u šestoj je igri na servis Njemice stigla i do meč-lopte.

No, nakon što ju nije iskoristila, krenuo je nevjerojatni povratak Witthoeft koja je stigla do 5:5. Ipak, tada je Lučić-Baroni uspjela zadržati servis, a kod vodstva 6:5 stići na dva poena do pobjede povevši sa 0-30 na servis Witthoeft. Ipak, nije stigla do nove meč-lopte, a Njemica je nakon poravnanja na 6:6 oduzela još jednom servis Lučić-Baroni, te kod servisa za meč spasila break-loptu naše igračice prije no što je uspjela kompletirati veliki povratak.