Čilić ponovno propustio veliku priliku protiv Đokovića

Novak Đoković nakon velike teniske borbe protiv Marina Čilića plasirao se u polufinale ATP Mastersa u Parizu. Slavio je rezultatom 4:6, 6:2, 6:3 protiv najboljeg hrvatskog tenisača.

Marin Čilić jednostavno nema dovoljno sreće u mečevima protiv Novaka Đokovića, nakon još jednog vrlo neizvjesnog dvoboja ubilježio je svoj ukupno 16. poraz protiv srpskog tenisača.

Međugorac je dobio prvi set rezultatom 6-4, nakon što je početak meča prošao u vrlo izjednačenom tonu, Čilić koristi svoju treću break priliku kod rezultata 4:4 i uzima servis Đokoviću, te na taj način osigurava vodstvo u setovima.

Drugi set je prošao u znatno boljoj igri srpskog tenisača, koji je radio velik pritisak na Marinov servis, pa je tako iskoristio jednu od tri break prilike na Čilićevu servisu kod rezultata 2:1 i napravio ključan korak ka osvajanju drugog seta.

Đoković je na kraju osvojio i posljednji game na Marinovu servisu i rezultatski glatko (6:2) potvrdio set za izjednačenje.

Baš kad je izgledalo da Đoković polako preuzima kontrolu nad mečom, Čilić na početku trećeg seta uzima servis Đokoviću. Ali umjesto da povede 3:1, dopustio je da Đoković ekspresno vrati servis.

Čilić se uspio držati do 3:3, ali nakon je što je svojim servisom Đoković poveo 4:3, Čilić ponovno gubi servis i to je praktično bio kraj meča. Srpskom tenisaču nakon toga nije bilo teško potvrditi prolazak u polufinale završnim servisom za meč.

Inače Đoković igra fenomenalno od Wimbledona. Izgubio je samo jedan meč na touru od tada i sve više podsjeća na onog Đokovića od prije dvije, tri godine kada ga nitko na svijetu nije mogao pobijediti.

S druge strane, Čilić je na ovom turniru po prvi puta od US Opena povezao dvije pobjede za redom i činilo se kako napokon izlazi iz krize. Ali Čilić je još jedanput pokazao “crne rupe” u svojoj igri koje su vjerojatno svojstvene samo njemu.

Đoković će u polufinalu Mastersa u Parizu igrati protiv boljega iz dvoboja Japanca Keia Nishikorija i njegovog velikog prijatelja i rivala Švicarca Rogera Federera.