Čilić izgubio nakon velike borbe od Nishikorija, koljeno nije dalo

Marin Čilić je, nakon skoro tri sata bitke protiv neumornog Keija Nishikorija i bolnog koljena, na kraju kapitulirao i ostao bez polufinala Mastersa u Monte Carlu. Japanac je na kraju bio bolji sa 6-4, 6-7 i 6-3.

Početnu neizvjesnost prekinula je jedna Marinova pogreška na smashu, kojom je poklonio break Nishikoriju, a time i prvi set. U nastavku je postalo jasno da Čilić ima određene probleme s desnim koljenom, zbog čega je prije nekoliko dana prekinuo trening s Rafaelom Nadalom.

Intervenirao je i liječnik, ali kola su i dalje išla nizbrdo, sve do prve tri meč lopte Nishikorija, u kojima je Marin preuzeo inicijativu i spasio se od poraza. Na krilima takve igre prohujao je tie-breakom i izjednačio u setovima.

U trećem setu imao je nekoliko prilika, koje nije iskoristio. Do 3:4 pobjednik se nije nazirao, no onda su Marinova dva forehanda završila u vrhu mreže i to je bio kraj. Nishikori će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Zverev – Gasquet.