Chelsea preokretom slavio kod Aston Ville, Kovačić opasan

U susretu 30. kola Premier lige Aston Villa je kod kuće izgubila od Chelseaja s 1-2, iako je povela golom Kortneyja Hausea (43). No, Chelsea je u razmaku od dvije minute napravio preokret, a pogotke su postigli američki Hrvat Christian Pulišić (60) i Olivier Giroud (62).

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić, koji je pod Lampardom postao stožerni igrač veznog reda Chelseaja, igrao je do 55. minute, pruživši dobru partiju, te je dva puta zaprijetio udarcima iz daljine.

U 32. minuti Kovačić je s 18 metara pucao po zemlji, a norveškom vrataru Nylandu lopta je izmigoljila iz ruku, ali ju je ipak uspio primiriti. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+3) nakon kornera lopta je došla do Kovačića, koji je odapeo volej s vrha 16-erca, a lopta je prošla pored gola.

Chelsea se učvrstio na četvrtom mjestu, koje vodi u Ligu prvaku, a Aston Villa je ostala predzadnja.

U prvom nedjeljnom susretu 30. kola Newcastle je kod kuće dobio Sheffield United s 3-0, a za goste stvari su krenule nizbrdo nakon isključenja stopera Johna Egana u 50. minuti.