Čelik se ‘istopio’ u Mostaru

Zrinjski je u osmom kolu Premijer lige BiH nadigrao Čelik, te slavio sa visokih 4:0.

Zrinjski je u osmom kolu ostvario šestu pobjedu, pa je aktuelni prvak naše zemlje i dalje lider sa 19 bodova, dok Mladost i Sloboda imaju po 13 bodova, ali i utakmicu manje.

Plemići su goste iz Zenice riješili za svega 40 minuta igre. Golijadu je najavio Todorović, koji je u devetoj minuti lijepo pogodio iz slobodnog udarca. U 31. minuti Petrak glavom pogađa na asistenciju Bilbije iz kornera, da bi u 40. minuti Barić postavio konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku domaćin je nastavio da kontrolira stvari na terenu, dok je Čelik bio nemoćan, pa nije smogao snage ni za utješni gol, iako su od 53. minute igrali s igračem više, pošto je Bilbija isključen u redovima domaćih.

U 68. minuti sjajna akcija Zrinjskog, na kraju je Tomić lobovao Ružića i postavio konačnih 4:0.

Zrinjski je mirno dočekao kraj, upisao nove bodove i već sada se izdvojio na vrhu ljestvice.