Čak pet remija u 22. kolu, isključilo Musemića na Koševu

Čak pet utakmica 22. kola Premijerlige BiH završeno je bez pobjednika, dok u dva susreta nisu padali golovi.

Posljednjeplasirani Vitežani su bez zgoditaka igrali s Radnikom, iako je bilo prigoda na obje strane, pa je primerice domaći vratar Tirić u 31. minuti obranio pokušaj Srećkovića koji je mogao birati gdje će poslati loptu, a poslao je u suparničkog vratara, dok je u 82. minuti Babićev pokušaj dodirnuo vratnicu gola Radnika.

Momčad iz Bijeljine na taj način je osigurala Ligu za prvaka, iako su se u Mladosti iz Doboja kod Kaknja nadali da će Vitez slaviti protiv Žižovićeve momčadi pa bi oni svojim trijumfom nad GOŠK-om dohvatili Ligu za prvaka, no Mladostaši su odigrali tek 1:1 s “Lavovima” iz Gabele iako su golom Harisa Dilavera iz 44. minute držali prednost do 86. minute kada je pričuvni igrač u gostujućim redovima Marić zabio gol za konačnih 1:1.

Sarajevo je poput Širokoga Brijega razočaralo pred domaćim auditorijem odigravši bez pogodaka sa Slobodom, iako je i tu kao i u Vitezu bilo dosta prilika na obje strane, ali su također ostale neiskorištene. Domaći strateg Husref Musemić je u drugom poluvremenu zaradio i isključenje, dok se domaćinu u ranoj fazi povrijedio Anel Hebibović, pa po svemu sudeći neće biti u kombinaciji za momčad u narednom kolu kada “Bordo” momčad gostuje upravo Širokome Brijegu.

Rezultati 22. kola:

Borac – Zrinjski 1:1, Željezničar – Čelik 3:1, Mladost – GOŠK 1:1, Široki Brijeg – Krupa 1:1, Vitez – Radnik 0:0, Sarajevo – Sloboda 0:0.