Rijeka na Rujevici razmontirala Dinamo

Dinamo je izgubio drugu utakmicu u ovoj sezoni, i drugi derbi. Nakon Hajduka u Maksimiru, pobjedu nad Dinamom odnijela je Rijeka na svojoj Rujevici, slavila je s 4:1.

U napadu je očekivano kod plavih bio Gavranović, donedavni napadač Rijeke i 15 minuta prije početka, kad su se čitali sastavi on, ali i Marko Lešković dobili su veće zvižduke od ostalih, ali ništa posebno. No, Gavranović je dobio salve zvižduka u 16. minuti jer je tada na ‘svojoj’ Rujevici matirao Rijeku.

Naime, Rijeka je bolje, agresivnije otvorila utakmicu, trajalo je to desetak minuta, ali onda je Dinamo smirio svoje redove, nekoliko puta zaprijetio, a onda odigrao lijepu akciju koja mu je donijela vodstvo. Dani Olmo se krasno probio po desnoj strani, ubacio prilično nisku loptu, a Gavranović je u padu glavom pogodio, piše Večernji list.

No, vodstvo plavih trajalo je kratko, teško je pogriješio Livaković. Imao je loptu i krivo je dodao, pa je na kraju taj poklon iskoristio Heber za brzo izjednačenje.

Marko Lešković, nekadašnji stoper Rijeke, a sada Dinama isključen je već u 26. minuti. Doduše pomalo bez veze je, pa i neopravdano, dobio prvi žuti karton u drugoj minuti zbog prekršaja, a onda je u 26. u skoku rukom zakačio igrača Rijeke i dobio drugi žuti, isključujući karton. S igračem manje zaprijetio je Dinamo nezgodnim udarcem Nikole More, no Sluga je uspio obraniti. Plavi su i dalje bili opasni, pogotovu preko čudesnog Danija Olma koji je probijao Rijeku, jako dobro je igrao i Gavranović, pa i Moro, kod plavih. No, pogodaka do kraja nije bilo, otišlo se s 1:1 na poluvrijeme.

Samo dvije su minute u nastavku trebale Rijeci da dođe u vodstvo, sudac Batinić pustio je Rijeci akciju iako se činilo da je bio prekršaj na Doumbiji, lopta se odbijala po šesnaestercu plavih, pa je obranio Livaković, a onda je Pavičić precizno pod prečku pogodio za 2:1 Riječana.

I onda nova pogreška Dinama, Moro je poklonio loptu Čolaku, ovaj poslao Hebera u čistu priliku koju Brazilac nije propustio i Rijeka je u 60. već imala 3:1. Pokušavao je Dinamo i s igračem manje napadati, u takvom omjeru snaga igrao je prilično dobro, iako mu je stalno prijetila opasnost da Rijeka pobjegne u kontranapad. No, nije ga Rijeka zabila iz kontranapada, nego je Puljić pogodio iz slobodnog udarca za 4:1 pobjedu Rijeke.

Bila je to dobra, zanimljiva utakmica u kojoj je bilo dobrih poteza, pogotovo Olma, ali i velikih grešaka igrača Dinama koji su tako zapravo poklonili Rijeci pobjedu. O suđenju će sigurno biti riječi i nakon ovog susreta, Damir Batinić bio je zapravo u glavnoj ulozi, a to nikad nije dobro za nogomet, podijelio je 11 žutih kartona, a da nismo vidjeli ozbiljniji, a pogotovu ne grublji start, osim tog nesmotrenog Leškovića kada je rukom našao glavu suparnika, navodi Večernjak.