Brotnjo upisalo novu pobjedu (FOTO)

Nogometaši Brotnja, pobijedivši Posušje rezultatom 2:0, upisali su novu prvenstvenu pobjedu. Strijelci za pobjedu Brotnja u 7. kolu Druge lige FBiH – skupine Jug bili su Boris Pehar i Deni Vlaho.

HNK Brotnjo: Džida, K. Pehar (od 71. Pavlović), Sesar, Miličević, Čilić, Jurić, Bevanda (od 65. Miloš), Badalić (od 83. Soldo), B. Pehar, Vlaho, Rozić.

HŠK Posušje: Budimir, Čutura, S. Begić, Barišić, Bešlić (od 69. A. Jurišić), Crnogora, Lučić (od 57. Galić), Ćusić, I. Jurišić, Zlopaša (od 57. Penava), L. Begić.

Uvodne minute susreta na čitlučkim Barama ponudile su odmjeravanje snaga uglavnom na sredini terena i igru bez izglednih prilika za postizanje pogotka. Sredinom prvog poluvremena u lijepoj prilici se našao Badalić ali njegov udarac glavom na gol liniji je uspio zaustaviti branič Posušja Barišić. Terenska inicijativa kao i više prilika u prvom poluvremenu bili su na strani Brotnja ali blizu pogotka pred kraj poluvremena bili su i gosti iz Posušja. Udarac igrača Posušja iz blizine otišao je pored vrata Džide tako da se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 0:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u pet minuta drugog poluvremena. Prvo je napadač domaćih Boris Pehar u 54. minuti izašao sam pred vratara Budimira i pogodio za 1:0. Samo pet minuta kasnije u strijelce se upisao i Deni Vlaho, čiji odmjereni udarac od stative odlazi u mrežu za konačnih 2:0.

Igračima Brotnja ovo je šesta pobjeda iz sedam odigranih kola Druge lige i momčad trenera Miloša zasluženo je na prvom mjestu ljestvice. U sljedećem kolu Brotnjo na domaćem terenu dočekuje ekipu Višića.