Briljantni Mostarac najbolji strijelac u pobjedi Indiane

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović bio je sinoć zajedno s Darrenom Collisonom najbolji strijelac Indiana Pacersa koji su sa 102:101 pobijedili Memphis Grizzliese.

Bogdanović je u 35 minuta zabio 21 koš (šut iz igre 7/12, trice 3/7) i upisao pet skokova, jednu asistenciju i tri ukradene lopte za treću uzastopnu pobjedu Indiane. Collison je također ubacio 21 koš.

Myles Turner, koji je 34 sekunde prije kraja utakmice zabio dva slobodna bacanja za Indianu i tako joj osigurao pobjedu, utakmicu je završio sa 15 koševa i 11 skokova. Victor Oladipo je dodao 13 koševa. Dvije sekunde prije kraja Wayne Selden je promašio šut kojim je mogao dovesti Indianu u vodstvo.

Najbolji kod Grizzliesa bio je Marc Gasol s 23 koša i devet skokova.

Mario Hezonja nastavlja s dobrim igrama. On je sinoć u pobjedi svoga Orlando Magica od 127:105 nad Los Angeles Lakersima odigrao 25 minuta i u tom je vremenu upisao 14 koševa (šut iz igre 5/8, trice 4/5) te tome pridodao četiri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Orlando je u trećoj četvrtini zabio devet trica, a na cijeloj utakmici 18 te upisao 28 asistencija.

Najbolji strijelac Orlanda bio je Marreese Speights koji je utakmicu završio sa 21 pogotkom. Evan Fournier je ubacio 19 koševa, a Jonathon Simmons 14.

Lakersi su jedini put na utakmici vodili u prvoj četvrtini sa 12:11. Nakon toga Magic preuzima kontrolu, na poluvremenu vodi sa sedam koševa prednosti, a već nakon tri četvrtine razlika je narasla na 20 koševa da bi se u zadnjoj četvrtini popela i na 29.

Julius Randle je predvodio Lakerse sa 20 pogodaka i devet skokova. Ivica Zubac nije ulazio u igru.

Dario Šarić je bio solidan u porazu svojih Philadelphia 76ersa od kojih su sa 116:108 bolji bili Brooklyn Nets.

On je odigrao 33 minute i iako nije bio baš precizan, zabio je 12 koševa sa šutom iz igre 3/12 i trice 2/4. Joel Embiid bio je najučinkovitiji u redovima Sixersa sa 29 pogodaka i 14 skokova, što mu je treći uzastopni double-double.

Netse je predvodio Spencer Dinwiddie sa 27 koša, dok je D’Angelo Russell ubacio 22.

Bivša NBA zvijezda poginula u teškoj prometnoj nesreći

Phoenix Suns su sinoć prekinuli niz od pet poraza svladavši Dallas Maverickse sa 102:88. Rookie Josh Jackson je za pobjedu svoje momčadi zabio 21 koš, a TJ Warren 20.

Za Marquesea Chrissa, koji je utakmicu završio sa 15 koševa i 12 skokova, ovo je bila posebna večer jer je postao četvrti košarkaš u NBA koji je sakupio 100 ukradenih lopti, blokova i trica prije nego je navršio 21 godinu. Prije njega su to učinili Kobe Bryant, Kevin Durant i LeBron James.

Dragan Bender je odigrao 20 minuta za Sunse i pritom upisao četiri koša (šut iz igre 2/5, trice 0/2), pet skokova i dvije asistencije.

Kod Dallasa Dennis Smith Jr. je ubacio 17 koševa, Harrison Barnes 15, a Dirk Nowitzki 14 dodavši tome 10 skokova.

Cleveland Cavaliers su sa 91:89 slavili protiv Miami Heata, a zahvaljujući ovoj pobjedi spriječili su Miami da ih maknu s trećeg mjesta u Istočnoj konferenciji.

LeBron James je zabio 24 koša za pobjedu Cavsa, dok je Heat predvodio Goran Dragić sa 18 pogodaka.

Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland kojem je ovo prva utakmica bez Kevina Loeva koji je slomio gležanj.