Brazilski tinejdžeri donijeli pobjedu Realu

Nogometaši Real Madrida svladali su Osasunu sa 2:0 (1:0) u utakmici 6. kola španjolskog prvenstva, odigranoj na stadionu Santiago Bernabeu, te su sa 14 bodova izbili na vrh ljestvice, s bodom više od gradskog rivala Atletica koji je sa 2:0 (1:0) slavio kod Mallorce.

Realu su četvrtu ovosezonsku pobjedu donijeli brazilski tinejdžeri. Devetnaestogodišnji Junior Vinicius je pogodio u 36. minuti za vodstvo, a 18-godišnji Rodrygo, koji je zamijenio sunarodnjaka u 71. minuti, postigao je svoj premijerni pogodak za “kraljevski klub” u prvom dodiru s loptom.

Postigao je Real još jedan pogodak, ali je VAR srbijanskom napadaču Luki Joviću “ukrao” prvijenac u dresu madridskog kluba, zbog toga što je za dužinu stopala bio u zaleđu.

Luke Modrića zbog ozljede nije bilo u sastavu Reala, ali je uoči dvoboja izašao na teren s nedavnom primljenom nagradom za najbolju momčad u izboru FIFA-e, uz također nagrađene suigrače Sergija RamosaMarcela i Edena Hazarda.

Atletico Madrid je s istovjetnih 2:0 slavio kod Mallorce, a strijelci su bili Diego Costa (26) te Portugalac Joao Felix (64), čiji je udarac odbijen od braniča Mallorce, a lopta je još udarila u vratnicu i završila u mreži. Atletico ima 13 bodova, jedan manje od Reala.

Athletic Bilbao je odigrao samo 1:1 kod Leganesa i ostao na trećem mjestu sa 12 bodova iza madridskog dvojca.

Najefikasniju utakmicu odigrali su Valencia i Getafe. “Šišmiši” su na svojoj Mestalli vodili sa 3:1, ali su gosti s dva pogotka u razmaku od tri minute došli do boda. U sučevom dodatku je Getafe postigao i pogodak za pobjedu, ali je VAR presudio da je golu prethodilo zaleđe.

Španjolska – 6. kolo
Leganes – Athletic B.     1-1 (Oscar 61 / Raul Garcia 59-11m)
Mallorca – Atletico M.     0-2 (D. Costa 26, Joao Felix 64)
Valencia – Getafe          3-3 (M. Gomez 30, 34, Lee Kangin 39 / Mata 1, Jason 66, Angel 69)
Real M. – Osasuna         2-0 (Vinicius 36, Rodrygo 72)

Eibar – Sevilla                 (čet, 19.00)