Braća Drežnjak predvodila Široki do pobjede u Beogradu protiv Dynamica

U sklopu 14. kola ABA 2 lige košarkaši Širokog slavili su novu važnu pobjedu na gostovanju u Beogradu protiv momčadi Dynamica uz rezultat 80:85.

Bio je to dvoboj momčadi koja se bori za Final four ABA 2 lige, Širokog i momčadi koja je napravila nešto veći zaostatak za vodeće četiri momčadi (omjer 6-7 uoči ove utakmice) kao što je Dynamic.

Širokobriježani su dobro otvorili utakmicu, nakon početnog minimalnog vodstva gostiju, dobrim dionicama Darija Drežnjaka i Filipa Kraljevića preuzeli su i održavali vodstvo sve do posljednje dvije minute.

Domaći su tada vratili prednost na svoju stranu i okončali prvu četvrtinu s rezultatom 21:16.

Na početku druge četvrtine domaći pogotkom Paunovića odlaze na plus sedam, ali Široki tricom Darija Drežnjaka smanjuje njihovu prednost na četiri razlike.

Nedugo nakon toga Široki kreće u veliku seriju od čak 12:1 i stiže do prednosti od 26:31. Stečenu prednost održavali su do samog kraja poluvremena, ali pred kraj domaći hvataju priključak zahvaljujući Ostojiću i Paunoviću pa se poluvrijeme završava rezultatom minimalnom prednošću gostiju 38:39.

Nastavak susreta protekao je u dosta izjednačenom tonu, pa su se obje momčadi veći dio prvog dijela treće četvrtine izmijenjivale u vodstvu. Ipak u drugom dijelu ove dionice Beograđani se odvajaju na prednost od osam razlike.

Široki je u ovom dijelu igre dosta podbacio pa je Dynnamic dobio ovu četvrtinu s 26:16, odnosno priveo je kraju uz rezultat 64:55.

Gosti iz Širokog Brijega su puno bolje zaigrali u posljednjoj dionici utakmice. U nekoliko navrata približavaju se domaćima na minus četiri, a potom u potpunosti stižu domaće. A tri minute prije kraja prelaze u vodstvo (73:74) tricom Matea Drežnjaka koji se probudio kada je bilo najvažnije.

Široki do kraja povećava svoju prednost na pet razlike i na kraju je uspijeva održati i stići do važne pobjede uz rezultat (80:85).

Najbolji u redovima domaćih bio je sjani Gregor Glas s čak 23 poena (6 asistentcija), a vrlo dobri bili su Pašaljić (18 koševa, 8 asistencija 5 skokova) i Ostojić (9 skokova i 4 asistencije)

Kod gostiju odličnu utakmicu odigrao je Dario Drežnjak s 22 poena (8 skokova i 2 asistentcije), priključio mu se brat Mateo Drežnjak s 22 koša (3 skoka i šest asistentcija) te Filip Kraljević s 10 koševa (5 skokova i 3 asistencije) te Ivan Karačić i Goran Filipović s po 10 koševa.