Bosna pobijedila Široki i osvojila Kup BiH

KK Bosna osvojila je Kup “Mirza Delibašić” pobjedom protiv Širokog 83:73.

Od samog početka neizvjesna utakmica, prva četvrtina završava 22:19 u korist Bosne, da bi u drugoj četvrtini Široki preuzeo vodstvo s 24:22.

Tijesna borba nastavlja se i u trećoj četvrtini koju Široki osvaja s 18:17, da bi nakon toga Bosna preuzela dominaciju i posljednju četvrtinu završila s 22:12.

Bosnu je do pobjede predvodio Vojin Ilić s 26 koševa te Dontay Caruthers s 15, Haris Čurevac s 11 i Milivoje Božović s 10 postignutih koševa.

U redovima Širokog istaknuli su se Zachary Nutall s 19 koševa, Mateo Čolak s 16 i Josip Čović s 13 koševa.

Utakmicu u dvorani Skenderija pratilo je oko 1.200 gledatelja.

Ovom pobjedom košarkaši Bosne stigli su do prvog trofeja u Kupu nakon sezone 2009./10.