Borna Ćorić preokretom do osmine finala Australian Opena

Borna Ćorić je kao 11. nositelj izborio osminu finala Australian Opena. U četiri je seta, nakon dva sata i 46 minuta, svladao srpskog tenisača Filipa Krajinovića sa 2:6, 6:3, 6:4, 6:3.

Četvrto kolo donosi meč protiv boljeg iz dvoboja između Francuza Lucasa Pouillea i domaćeg igrača Alekseja Popirina koji je na turnir stigao s pozivnicom te ju opravdao na najbolji mogući način.

Slabo je u meč krenuo hrvatski tenisač koji se jako mučio na početnom servisu. Krajinović je to iskoristio na najbolji način, dobio je četiri od prvih pet gemova u meču te u konačnici lakoćom osvojio prvi set, piše Sportnet.rtl.hr.

Probudio se nakon toga Ćorić i zaigrao bolje. Odmah na startu drugog seta poveo je s 3:0 te prednost uspješno sačuvao do kraja. Pri servisu za set Krajinović je poveo s 15:40, no hrvatski tenisač spasio je obje break prilike protivnika te stigao do poravnanja.

Niti jedan niti drugi tenisač nisu briljirali tijekom trećeg seta koji je odlučio jedan break. Rezultat je bio izjednačen do 3:3 kada Ćorić dolazi do break lopti, a koristi ukupno treću. Uz manje poteškoće na vlastitom servisu uspio je zaključiti set i doći do preokreta.

Prvi gem četvrtog seta bio je jako dobar s obje strane. Servirao je Krajinović, no Ćorić je došao do 15:40 i dviju break prilika. Spasio je srpski tenisač obje, no treću, koju je izborio Ćorić, nije uspio. Drugi gem trajao je oko sedam minuta, 11. nositelj spasio je dvije break prilike i poveo s 2:0, a zatim i 3:0 oduzevši još jednom servis protivniku. Prednost je uspio sačuvati do kraja.