Borcu pripao fantastičan derbi protiv Željezničara

U posljednjem susretu 14. kola Premijer lige BiH u Banja Luci su se sastali Borac i Željezničar odigrali vjerojatno najljepšu utakmicu u dosadašnjem dijelu sezone. Na kraju, 4:3 za Borac, iako su se gosti prethodno uspijevali tri puta vratiti.

Počelo je ranim pogotkom Jove Lukića, koji već u 4. minuti matira Erića i dovodi Banjalučane u vodstvo, ali samo tri minute kasnije radovali su se i gostujući nogometaši. Siniša Stevanović iskosa s desne strane prizemno gađa suprotni kut Pavlovićevog gola i postiže prvijenac u Premijer ligi u 105. nastupu.

Na novi gol čekalo se do 17. minute. Lukić je proslijedio loptu do Ziljkića, ovaj sjajno puca za novo vodstvo domaćina.

Igrala se 24. minuta, a na semaforu je već bilo 2:2. Sjajna akcija koju je počeo Bekrić, potom Lendrić ubacuje s desne strane, a Ermin Zec na pravom mjestu za novi povratak Željezničara, piše SportSport.ba.

U 39. minuti Goran Zakarić 50. golom u Premijer ligi vraća prednost Borcu i rezultatom 3:2 otišlo se na odmor.

Gostima je bilo potrebno osam minuta u nastavku da se još jednom vrate i opet se u strijelce upisuje iskusni Zec. Fantastična kontra, Bojo dodaje do Zeca, ovaj matira Pavlovića za 3:3 i za nastavak nevjerojatne golijade u Banja Luci.

U posljednjih pola sata obje ekipe su tražile gol za pobjedu, smjenjivale se u napadu. U 76. minuti Ziljkić je imao dobar pokušaj, ali na sreću gostiju, pucao je pored gola Erića.

I kada se činilo da će možda doći do podjele bodova, Goran Zakarić šutira i postiže lijep pogodak za 4:3 i na kraju veliku pobjedu Borca. Dojam je da je golman Erić trebao malo bolje reagirati na udarac nogometaša Borca.