Borbeni Vatreni remizirali s Rusijom u Moskvi

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je u nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru u dvoboju protiv reprezentacije Rusije. U Moskvi je bilo 0:0.

Mnogi su iščekivanjem pratili kako bi mogla izgledati neka nova Dalićeva Hrvatska nakon nastupa na EURO-u. Hrvatski izbornik nije mogao računati ozlijeđene kapetana Modrića, kao ni napadača Budimira, a zbog kartona nije konkurirao ni Vida, a uoči samog početka utakmice ozlijedio se i Gvardiol, koji je trebao biti u prvih jedanaest, pa je umjesto njega zaigrao Ćaleta-Car.

Iznenađenje za mnoge u prvom sastavu bio je Borna Sosa, koji je zauzeo poziciju lijevog bočnog.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta tvrdo, Vatreni su imali nešto veći posjed lopte, ali nisu mogli doći do prave prigode. Zato su prvi zaprijetili Rusi u 15. minuti. Zaharjan je sjajno pucao s vrha šesnaesterca, lopta je išla pod gredu, Livaković je odbio u korner.

Hrvatska je konkretna postala tek u posljednjim minutama prvog dijela. Prvo je u 39. zaprijetio Pašalić nakon ubačaja Sose, ali to je otišlo pored gola. Minutu kasnije sjajan prodor Kovačića koji je nakon toga dao nevjerojatnu loptu za Kramarića, ali Guilherme je bio za korak brži od napadača Hrvatske.

Nakon toga u 43. minuti Juranović je ubacio s desne strane, Vlašić je prebacio loptu na drugu stranu, a Perišića je lopta iznenadila pa je njegov udarac otišao kraj gola i to je bilo sve za prvo poluvrijeme.

Odmah na otvaranju drugog dijela zaprijetili su Rusi, ali Livaković je odlično obranio udarac Jonova.  U 54. minuti na drugoj strani zaprijetio je Vlašić, bio je u dobroj situaciji, ali udarac je otišao visoko preko gola.

Dalić: Zadovoljan sam svime osim s bodom; Sosa: Spreman sam da će biti zlopamtila

Nakon toga Rusi su postajali sve opasniji, zaredalo je nekoliko neugodnih situacija pred Livakovićevim vratima, ali rezultat se nije mijenjao.

Izmjene u obje reprezentacije su malo razvodnile igru sve do same završnice. U 81. minuti u dobroj situaciji bio je Ivanušec koji je ušao u nastavku, ali njegov udarac obranio je Guilherme.

U drugoj minuti sudačke nadoknade, Vatreni su imali sjajnu prigodu, Kovačić je fantastično ispremješao obranu Rusije, ali njegov udarac je otišao na kraju pored gola.

Do kraja nije bilo promjena i Rusija i Hrvatska su podjelile bodove.

RUSIJA: Guilherme, Mario Fernandes, Divejev, Dzikija, Karavaev, Kuzjaev, Barinov, Golovin, Ionov, Mirančuk, Zaharijan

HRVATSKA: Livaković; Juranović, Lovren, Ćaleta-Car, Sosa, Brozović, Kovačić, Vlašić, Pašalić, Perišić, Kramarić