Borac došao do pobjede nad Veležom unatoč teškim uvjetima na terenu

Borcu je pripala 2:0 pobjeda nad Veležom u utakmici za koju se činilo da se neće danas ni odigrati.

Naime, snijeg je prekrio teren stadiona u Banja Luci i sat vremena prije početka nije bio uvjetan za igru. Ipak, domaćin je uspio donekle očistiti teren, a sudac Mirza Kazlagić ocijenio da se može igrati.

Teren je otežavao igru za obje momčadi, pa u prvom poluvremenu nije bilo golova.

Premda, Borac je u 30. minuti imao idealnu šansu, no Jovo Lukić je s oko tri metra promašio prazna Veležova vrata i video njegovog promašaja sigurno će biti popularan ovih dana.

Domaći su do vodstva došli u 58. minuti, Dejan Meleg šutirao je iz velike daljine i lopta se odbila o teren i prevarila vratara Slavišu Bogdanovića. Deset minuta kasnije bilo je već 2:0, a strijelac je bio Obren Cvijanović.

Bivši Veležov igrač, koji je ove zime došao iz Mostara u Borac, nije želio slaviti pogodak. Do kraja utakmice nije bilo pogodaka, iako će gosti sigurno imati primjedbe na suđenje Kazlagića koji je u nekoliko situacija, blago rečeno, imao diskutabilne procjene.