Bogdanovićeva utakmica sezone i promašaj šuta za pobjedu Pacersa

Indiana Pacersi tijesno su poraženi na gostovanju kod Sacramento Kingsa koji su slavili sa 111:110. Najbolji je u redovima Pacersa bio izvrsni Bojan Bogdanović koji je u završnici promašio šut za pobjedu.

U posljednjoj utakmici večeri Indiana Pacersi, koji još uvijek igraju bez Victora Oladipa, poraženi su na gostovanju kod Sacramento Kingsa. Domaćin je nakon vrlo neizvjesne završnice stigao do pobjede rezultatom 111:110 te tako stigao do omjera 11-11.

Bio je to vrlo neizvjestan dvoboj u kojem su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, a najbolju utakmicu sezone odigrao Bojan Bogdanović koji je ponovno bio prvo ime Pacersa. Za 37 minuta na parketu ostvario je učinak od 27 poena (8/13 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 5/6) i tri skoka. Imao je hrvatski košarkaš i šut za pobjedu, a iako ga nije pogodio, to ne umanjuje sjajno odigran susret.

U prilično izjednačenom susretu nijedna momčad nije uspjela voditi s više od sedam razlike. Nešto više od minute prije kraja Darren Collison tricom je donio Pacersima vodstvo od 110:107.

Međutim, nakon toga prvo je poentirao De’Aaron Fox, a zatim je isti igrač promašio, međutim priskočio je Willie Cauley-Stein te zakucao za 111:110. Pokušali su nakon toga Pacersi poentirati, ali nisu bili uspješni, piše Sportnet.rtl.hr.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Bogdan Bogdanović s 20 koševa i šest skokova, Buddy Hield dodao je 18 poena i pet skokova, a Willie Cauley-Stein 17 koševa i 13 skokova.

Osim Bojanovog učinka, Pacerse su s po 14 koševa predvodili Thaddeus Young i Myles Turner (12 skokova), Darren Collison dodao je 11 poena, 12 skokova i šest ukradenih lopti.