Bogdanović prvi strijelac Pacersa, ali dva puta kobno proklizao, dobar nastup Zupca i Šarića

Indiana Pacersi upisali su treći poraz u nizu izgubivši kod Los Angeles Clippersa 115:109 i tako su propustili priliku i matematički osigurati doigravanje.

Bojan Bogdanović na jednoj i Ivica Zubac na drugoj strani odigrali su dobru utakmicu, Bogdanović je na kraju bio uspješniji pojedinačno, ali je Zubac proslavio pobjedu.

Dva proklizavanja Bogdanovića u završnici olakšala su posao Clippersima. Prvo je u obrani ispao iz igre nakon čega je Patrick Beverly položio za plus pet, a onda je i na drugoj strani u prodoru Bogdanović ponovno proklizao i domaćin je upisao pobjedu.

Bojan je za 36 minuta ubacio 19 poena (4/8 za dva, 2/4 za tri, 5/7 slobodna) uz pet skokova i dvije asistencije, 19 poena, osam skokova i sedam asistencija dodao je Tyreke Evans, a 13 poena, 16 skokova i šest asistencija Domantas Sabonis.

Kod Clippersa Danilo Gallinari ubacio je 24 poena, Montrezl Harrell 20 poena uz 12 skokova, a Zubac za 19 minuta 12 poena (4/6 za dva, 4/4 slobodna) uz devet skokova.

Golden State Warriorsi slavili su u Minneapolisu kod Minnesote sa 117:107 u susretu u kojem je domaćin pružao otpor, ali Warriorsi su bili prejaki. Od serije 21:3 kojom su preuzeli kontrolu nad susretom nisu više pružili pravu priliku domaćinu, tu tu poveli 40:32 i sve je išlo u jednom smjeru.

U drugoj četvrtini kod Warriorsa je briljirao Jonas Jerebko, u trećoj četvrtini Stephen Curry i gosti su slavili čak i lakše nego to pokazuje konačan rezultat.

U drugoj dionici Wolvesi su ostali bez Taja Gibsona zbog ozljede pa je Dario Šarić dobio koju minutu više i za 28 minuta ubacio 13 poena (3/7 za dva, 0/3 za tri, 7/8 slobodna) uz šest skokova i dvije asistencije.

Curry je bio prvo ime utakmice s 36 poena (8/14 trica) i pet asistencija, Klay Thompson dodao je 28 poena. Kod domaćina Karl-Anthony Towns imao je 26 poena i 21 skok, a Andrew Wiggins 20 poena, osam skokova i šest asistencija.

Houston je upisao laganu pobjedu u Atlanti protiv Hawksa sa 121:105. ovo je Houstonu 12. pobjeda u zadnjih 13 susreta i deseta pobjeda u zadnjih 13 susreta u gostima. U prvom dijelu Rocketsi su imali problema sa šutom, Atlanta to nije iskoristila i kada je proradio šut gostiju u drugom poluvremenu, riješeno je pitanje pobjednika.

James Harden ubacio je 31 poen uz deset asistencija i osam skokova, Clint Capela dodao je 26 poena i 11 skokova, a Chris Paul 13 poena i 11 asistencija. Kod Hawksa Trae Young završio je s 21 poenom i 12 asistencija dok je John Collinsdodao 20 poena i deset skokova.

JJ Redick ostao je na samo dvije asistencije udaljen od prvog triple-doublea u karijeri, ali bez obzira na to odigrao je sjajnu utakmicu i važan je faktor u pobjedi Sixersa. Kod Hornetsa samo je Kemba Walker od startera bio dvoznamenkast.

Walker je ubacio 21 poen, a s klupe mu je pomagao Jeremy Lamb s 26 poena i 11 skokova. Kod Sixersa Ben Simmons upisao je 28 poena i osam skokova, Redick 27 poena (7/14 trica), deset skokova i osam asistencija, Jimmy Butler 23 poena i devet asistencija, a Tobias Harris 22 poena i 11 skokova.

Brooklyn Netsi odnijeli su pobjedu u gostima kod Sacramento Kingsa 123:121, a donio ju je Rondae Hollis-Jefferson ubačajem iz vrlo teške pozicije na 0.8 sekundi prije kraja susreta. Netsi su u drugom poluvremenu zaostajali čak 28 poena, ali su fantastičnom završnicom ipak stigli do velike pobjede. Zadnju četvrtinu dobili su 45:18.

Utakmicu karijere odigrao je D’Angelo Russell s 44 poena (6/15 trica, 27 poena u zadnjoj dionici) i 12 asistencija, a Hollis-Jefferson dodao je 14 poena i pet skokova. Kod poraženih Marvin Bagley ubacio je 28 poena uz sedam skokova, De’Aaron Fox 27 poena uz devet asistencija, a Nemanja Bjelica 14 poena uz deset skokova.

Iako su Bucksi nastupili bez Giannisa Antetokounmpa, nisu imali problema protiv Los Angeles Lakersa. Njima je nedostajao LeBron James i Bucksi su slavili s glatkih 115:101.

Khris Middleton predvodio ih je s 30 poena i deset skokova, Brook Lopez dodao je 28 poena i devet skokova, a Nikola Mirotić 23 poena i šest skokova. Kod Lakersa Kentavious Caldwell-Pope ubacio je 35 poena (8/14 trica), Kyle Kuzma 17 poena, a Rajon Rondo 13 poena i deset skokova.