Bogdanović jedan od ključnih igrača u rušenju Dončića i društva

Bojan Bogdanović bio je jedan od tri ključna igrača Utaha u dramatičnoj pobjedi 112:107 protiv Dallasa.

Uz Donovana Mitchella, koji je s Lukom Dončićem podijelio naslov najboljeg strijelca utakmice s 25 koševa, od čega je 11 postigao u zadnjoj četvrtini, te Rudyja Goberta, koji je s 22 koša (8/8 iz igre), 17 skokova i pet blokada odigrao utakmicu sezone, Babo je vodio Jazz do teško izborenog trijumfa, prenosi Index.hr.

Bogdanović je s 23 koša bio treći najefikasniji igrač susreta. Ovo mu je bila 20. utakmica sezone na kojoj je postigao 20 ili više koševa. Iz igre je gađao 6/16, slobodna bacanja 7/7, a s trice 4/10. Upravo su njegovi koševi iz daljine u prijelomnim trenucima pomogli Utahu da dvoznamenkasti zaostatak pretvori u 19. pobjedu u 21. i posljednjem meču.

U posljednjih šest minuta utakmice momčadi su se pet puta mijenjale u vodstvu i rezultat je tri puta bio izjednačen. Bogdanović tada s dvije trice pomaže Utahu da prijeđe u vodstvo, a Gobert ključnom blokadom osigurava pobjedu.

Luka Dončić je za Dallas postigao 25 koševa, ali uz loš šut iz gre (11/25) i očajan za tricu (2/10), a dodao je šest skokova i sedam asistencija.