Bogdanović isprašio Memphis utakmicom sezone, Šarićev Phoenix poražen od Dončića i Dallasa

Utah Jazz stigao je do pobjede u gostima kod Memphis Grizzliesa sa 103:94, a još jednom ove sezone ogromne zasluge za pobjedu Jazzera nosi Bojan Bogdanović.

Jazeri su bili u rupi, gubili su velikom razlikom na poluvremenu i izgledalo je da će upisati osmi poraz. Memphis je igrao s puno samopouzdanja, Jonas Valančiunas radio je probleme i Rudyju Gobertu i Memphis je 24 minute izgledao dosta dobro, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Međutim Jazzeri ove sezone kada je najpotrebnije mogu računati na Bojana Bogdanovića. Hrvatski reprezentativac odigrao je nevjerojatno drugo poluvrijeme, ubacio je čak 26 poena u tom razdoblju i Jazzeri su iz minus 15 na odmoru na kraju došli do plus devet.

Bogdanović je nastavio oduševljavati raznovrsnošću koju posjeduje, zabijao je kako je htio i otkud je htio. Trica, ulaz, “mid range”, birajte, jednostavno je bio nezadrživ.

Minutu i 40 prije kraja ubacio je tricu iza bloka za 100:94, zatim asistirao Royceu O’Nealu za novu tricu i 103:94 te na najbolji način dovršio posao.

Ono što nije bilo dobro bio je nastup Joea Inglesa koji je bio potpuno van utakmice, a šutom i Mikea Conleyja koji se htio iskazati protiv svog Memphisa, ali nije to bila njegova večer.

Spahijin Memphis imao je odličnog Valančiunasa, bljeskove je pokazivao vrlo potentni Ja Morant, a više se očekivalo od Jarena Jacksona koji je odradio dosta skromnu utakmicu.

Bogdanović je na kraju za 34 minute na parketu ubacio 33 poena (8/12 za dva, 4/8 za tri, 5/6 slobodna) uz osam skokova i dvije asistencije dok je Donovan Mitchell pratio s 20 poena, ali i 7/22 iz igre. 13 poena manje od Bojana i dvije ispucane lopte više. Kod Memphisa Valančiunas je završio s 22 poena i 17 skokova.

Ivica Zubac i Dario Šarić noćas su igrali najviše od ostalih hrvatskih košarkaša, ali su obojica na kraju upisala poraze.

Do 16. pobjede sezone stigli su Milwaukee Bucksi koji su slavili u gostima kod Cleveland Cavaliersa sa 119:110. Tijekom treće četvrtine imali su vodstvo 74:52, no domaćin sustiže zaostatak te nešto više od dvije minute prije kraja dolazi na minus tri (113:110). Međutim, bili su mu tu posljednji poeni na susretu.

Giannis Antetokounmpo s 33 poena i 12 skokova predvodio je Buckse, George Hill dodao je 18 poena. Dragan Bender nije igrao.

Darius Garland s 21 poenom i šest dodavanja predvodio je Cavalierse. Ante Žižić odigrao je tek nešto manje od tri minute te skupio skok.

San Antonio Spursi prekinuli su niz od sedam pobjeda Los Angeles Clippersa te su ih svladali sa 107:97. Domaćin je preuzeo vodstvo za stalno sredinom treće četvrtine te ga do kraja nije ispustio, a imao je i 19 koševa viška.

Po 17 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Derrick White i LaMarcus Aldridge (osam skokova, sedam asistencija).

Goste je predvodio Kawhi Leonard s 19 poena, sedam skokova i sedam asistencija. Ivica Zubac dodao je osam poena (3/5 za dva, slobodna bacanja 2/2), pet skokova i jednu asistenciju za nešto više od 17 minuta na terenu.

Ponovno na krilima Luke Dončića Dallas Mavericksi svladali su u gostima Phoenix Sunse sa 120:113 te stigli do 12. pobjede sezone. Na ulasku u zadnjih 12 minuta rezultat je bio 89:89, a Dallas je zatim serijom od 8:0 poveo i sačuvao vodstvo.

Dončić je predvodio Dallas s 42 poena, devet skokova i 11 asistencija, dok je Tim Hardaway dodao 26 poena.

Kelly Oubre Jr. s 22 poena i deset skokova te Ricky Rubio s 21 poenom i devet dodavanja predvodili su Sunse. Dario Šarić dodao je devet poena (2/3 za dva, 0/5 za tricu, slobodna bacanja 5/5) , devet skokova i dvije asistencije za 33 minute na terenu, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Portland Trail Blazersi svladali su na domaćem parketu Chicago Bullse sa 107:103. Vodstvo su preuzeli početkom druge četvrtine te ga do kraja nisu ispustili, iako su gosti sve do kraja ostali vrlo blizu.

Damian Lillard s 28 poena i šest asistencija te Carmelo Anthony s 23 poena i 11 skokova predvodili su Blazerse za koje nije nastupio Mario Hezonja.

Zach LaVine s 28 poena, šest skokova i pet asistencija predvodio je Bullse.