Bilić i WBA furiozno koračaju prema Premiershipu

West Bromwich Albion, koji vodi hrvatski trener Slaven Bilić, ostvario je uvjerljivu pobjedu u 20. kolu engleskog Championshipa svladavši na domaćem terenu Swansea 5:1 (3:1).

Ovim slavljem WBA vratio se na prvo mjesto drugog ranga engleskog nogometa koje je privremeno zauzeo Leeds United.

Domaći su na poluvremenu imali prednost 3:1, a među strijelce upisali su se Ajayi (25), Pereira (34) i Robson-Kanu (44), dok je za goste zabio Surridge u 39. minuti.

U drugom poluvremenu preko Phillipsa (70) i Edwardsa (74) Bilićeva je momčad samo povećala prednost te tako stigla do šeste pobjede u nizu. Filip Krovinović nije ulazio u igru.

Nakon 20 kola, WBA ima 45 bodova na prvom mjestu uz samo jedan poraz u sezoni. Na drugom mjestu je Leeds s 43 bodova, a treći Fulham ima 35 bodova, prenosi HRT.

U sljedećem kolu WBA ide u goste Wiganu koji je trenutačno 22. momčad lige.