BiH ponižena u Izraelu: Safet Sušić na rubu otkaza

Reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je prvi dio kvalifikacija teškim porazom 0:3 u Izraelu. BiH je otišla u Haifu s nadom da će doći do pobjede ili makar boda koji bi joj ostavio kakvu-takvu šansu u kvalifikacijama, no vratila se pregažena.

Izrael je uvjerljivo slavio golovima Vermoutha, Damarija i Zahavija, a BiH je uz to ostala bez isključenog Tonija Šunjića te ozlijeđenog Miralema Pjanića.

Bosna i Hercegovina nakon ovog debakla ostala je samo dva boda iz četiri utakmice i Safet Sušić teško da će dočekati 2015. godinu kao izbornik. Sušić u ovim kvalifikacijama nije imao sreće zbog ozljeda važnih igrača, no ne može pobjeći od odgovornosti za neuspjeh.

Prvo poluvrijeme donijelo pregršt odličnih prilika i gol je jednostavno visio u zraku. BiH je svoje prilike prokockala preko Lulića, Medunjanina i povratnika Zorana Kvržića, no kada nije zabila primila je gol.

U 36. minuti Gil Vermouth primio je loptu na 18 metara, neometano se okrenuo i šutirao, a lopta je zakačila Emira Spahića i prevarila Asmira Begovića. Kao da to nije bilo dovoljno šokantno za goste, Omer Damari povisio je na 2:0 prije odlaska na odmor.

Najbolji izraelski strijelac našao se iza leđa Toniju Šunjiću i rutinski pogodio.

Ako je prvo poluvrijeme za Zmajeve završilo loše, drugo je počelo još gore. Šunjić je kao posljednji čovjek u obrani faulirao Damarija i dobio izravni crveni karton. BiH je već u tom trenutku bila gotova, no nije bio kraj pehova, jer se petnaestak minuta kasnije ozlijedio Miralem Pjanić i morao je napustiti igru.

Begović je nakon toga spašavao goste u nekoliko navrata, no nije mogao u 70. kada Zahavi zabija za 3:0.