Italija se izvukla na San Siru, Hrvatskoj odmogli vlastiti navijači

Hrvatska i Italija odigrali su neriješeno (1:1) na San Siru u derbiju grupe H kvalifikacija za Euro 2016. Utakmicu su obilježili ispadi hrvatskih navijača koji su dvaput prekidali utakmicu bakljama, a drugi put je prekid trajao duže.

Italija je povela golom Antonia Candreve u 11. minuti, a četiri minuta kasnije izjednačio je Ivan Perišić. Hrvatska od 28. minute igra bez Luke Modrića koji je zbog ozljede napustio teren, a umjesto njega u igru je ušao Mateo Kovačić.

U trenutku kada je Hrvatska bila gospodar stanja na terenu, kada se činilo da će nikad slabija Italija vjerojatno primiti gol, hrvatski ‘navijači’ velikom su bakljadom prisilili suca Kuipersa da prekine utakmicu, a nakon nastavka Italija se pribrala i ostalo je neriješeno.