BiH najneuspješnije kvalifikacije okončala porazom od Slovačke

Nogometna reprezentacija BiH, porazom od Slovačke 1:2 pred oko 4.000 gledatelja na Stadionu “Bilino polje” u Zenici, u susretu koji se igrao u nedjelju navečer u okviru 10. kola skupine J, okončala je ovogodišnje neuspješne kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine.

Portugal i Slovačka izborili su plasman iz skupine J, dok će “Zmajevi”, koji su ove kvalifikacije okončali tek na petrom mjestu, ipak, plasman na EURO imati priliku izboriti kroz dodatne kvalifikacije, koji su zaslužili dobrim igrama u Ligi nacija te koji će se igrati u ožujku 2024. godine.

U prvom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika, a najbolju priliku za bh. momčad imao je Haris Hajradinović, koji je u 41. minuti prizemno pucao u donji lijevi kut slovačkog vratara Mareka Rodaka, koji je loptu izbio u korner. Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, u 49. minuti, Seid Hamulić je uposlio Hajradinovića, koji je ubacio oštru prizemnu loptu na visinu peterca slovačkog gola, koju je u svoju mrežu pospremio Patrik Horšovsky za 1:0.

Dok su u 52. minuti BH Fanaticosi iz prosvjeda napuštali sjevernu tribinu zeničkog stadiona, gosti su uspjeli preko Roberta Boženika poravnati na 1:1. Dobar pokušaj u 60. minuti imao je i Ermedin Demirović s oko 17 metara, kojeg je vratar Rodak uspio obraniti.

Pokušao je u 62. minuti iz okreta i Hamulić, ali je netko iz obrane gostiju blokirao njegov udarac. Već minute kasnije bh. momčad ostala je s 10 igrača, jer je Renato Gojković, zbog prekršaja na sredini terena, dobio drugi žuti karton te automatski i crveni, piše Fena.

Slovaci su preokrenuli te poveli u 71. minuti nakon kornera s lijeve strane, a strijelac gola za 1:2 bio je Lubomir Šetka. Bio je to i konačan rezultat ovog meča.

• BiH: Pirić – Gazibegović, Gojković, Hadžikadunić, Mujakić – Cimirot (78. Zolotić), Hajradinović (87. Varešanović), Bašić – Hamulić (87. Ziljkić), Prevljak (59. Bilbija), Demirović. Izbornik: Savo Milošević.
  • Slovačka: Rodak- Pekarik, Šatka, Škrinar, Hancko – Duda (85. Kadak), Hrošovsky, Benes (66. Kucka) –  Suslov (85. Jirka), Boženik (76. Polievka), Mak (76. Tupta). Izbornik: Francesco Calzona.