Hrvatska umjetnica Saša Mesić predstavit će 18. lipnja u Ateljeu Ismeta Mujezinovića u Tuzli izložbu “Most bratstva i jedinstva oko HNK-a”, inspiriranu idejom povezivanja ljudi kroz umjetnost u vremenu sve izraženijih društvenih podjela.
Mesić ističe da je naziv izložbe preuzet od jedne od slika koje će biti predstavljene publici, ali da je dodatnu inspiraciju pronašla upravo u prostoru Ateljea Ismeta Mujezinovića i njegovu umjetničkom naslijeđu.
Kada sam došla u ovaj atelje i vidjela Mujezinovićevu sliku oslobođenja, odmah sam pomislila na ideju bratstva i jedinstva. Slika po kojoj je izložba dobila naziv nastala je ispred Hrvatskoga narodnog kazališta.
Nema stvarnog mosta, ali me crveno cvijeće podsjetilo na most. Oko HNK-a često se događaju stvari koje više razjedinjuju nego što spajaju ljude, pa sam željela poslati drugačiju poruku. Umjetnost bi trebala povezivati ljude i upravo zato sam izložbu nazvala “Most bratstva i jedinstva“, kazala je Mesić u razgovoru za Fenu.
Dodala je da u njenu stvaralaštvu dominantno mjesto zauzima priroda, koja je i ovog puta bila osnovni izvor inspiracije.
Ja sam prije svega prirodnjak. Na mojim slikama nema mnogo urbanih motiva. Tu su planine, pejzaži, more i mjesta koja su me inspirirala poput Mrežnice i Brijuna. Priroda je ono čemu se uvijek vraćam i iz čega crpim energiju za stvaranje, istaknula je.
Govoreći o pripremama izložbe, Mesić navodi da je odluka o postavku donesena vrlo brzo nakon što je prvi put posjetila prostor tuzlanskog ateljea.
Čim sam vidjela prostor, znala sam koje radove želim izložiti. Fascinirali su me i prostor i umjetnik koji je ovdje stvarao. Zbog toga mi predstavlja veliku čast što imam priliku izlagati upravo u Ateljeu Ismeta Mujezinovića, rekla je.
Na izložbi će biti predstavljeno 18 radova, među kojima su i triptisi, a autorica naglašava da od publike ne očekuje ništa više od iskrena susreta s umjetnošću.
Voljela bih da posjetitelji sa zanimanjem pogledaju radove i da im slike poprave raspoloženje. Smatram da je osnovna uloga umjetnosti da ljudima podigne energiju i unese pozitivne emocije. Ako to uspije, onda je izložba ostvarila svoj cilj, poručila je Mesić.
Otvaranje izložbe “Most bratstva i jedinstva oko HNK-a” zakazano je za 18. lipnja u 13 sati u Ateljeu Ismeta Mujezinovića u Tuzli.
Inače, Saša Mesić je kći Stjepana Mesića, drugog predsjednika Republike Hrvatske, u dva mandata, od 19. veljače 2000. do 18. veljače 2010. godine.

S lijeva na desno: Saša Mesić, Stjepan Mesić, Hanka Paldum. Foto: Instagram
(www.jabuka.tv | Foto: Mirza Efendić / Fena)


Miševi svakim danom sve više izlaze iz rupa, biće da su osjetili poplave
Jos samo ti falis Bolje smiri izdajicu i mrzitelja Hrvatskoga naroda svoga babu mesica ,pa se onda javi .
Ovo je kcerka naseg hrvatskog presjednika,Stipe Mesica,a bas lipo
Mujo u 11:04 nije ti to komsic ,mada ste mogli i mesica podvaliti Idi ceraj jarce po klixu .
Ruzna brate mili ko i caca
Govno ko i ćaća joj
Njen Babo je piva EVO JURE I BOBANA dok je punio džepove novcem Hrvatskih iseljenika koji su slali za pomoć Hrvatskoj odbrani pretvara se da je Hrvatski patriota a na kraju ostavlja nasljednicu istih misli FUJ stoko
Jedini predsjednik uz Tudjmana koji je imao ono sve da bude predsjednik države.Ti što si napisao prethodne komentare ne zasluzujes nikaksv osvrt vec je ovo napisano osobno i u realnosti.
Kad mačke nema miševi kolo vode
Bratstvo i jedinstvo je od Boga, pa i Isus Krist je govorio sve ljude braćom nazivajte. Samo naprijed.
Tata joj zaradio milione na kriminalu, poput sverca droge, pa ona ima viska para da budalace okolo.
Bas smo ponosni nasi hrvati jos kcer naseg hrvatskog presjednika ,ma mi hrvati uvik smo sebi birali najbolje ,ponos