Bez pobjednika na Maksimiru: Dinamo dominirao pa poveo, Legia izjednačila u završnici

U prvom susretu 3. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 4.597 gledatelja odigrao 1-1 protiv Legije iz Varšave.

Dinamo je poveo u 60. minuti golom Brune Petkovića, a izjednačio je Ernes Muci u 82. minuti.

Bez obzira na ishod dvostrukog ogleda protiv Legije, Dinamo je već osigurao “europsku jesen”. Upitno je samo u kojem će to natjecanju biti. Konferencijskoj ligi, Europskoj ligi ili Ligi prvaka.

Naime, u slučaju pobjede protiv poljskog sastava, “Modrima” bi na putu do Lige prvaka ostala još jedna prepreka, play-off protiv Crvene zvezde ili Šerifa. Trijumf u play-offu donosi “Champions league”, a poraz Europsku ligu.

U slučaju poraza od Legije, zaigrali bi u play-offu Europske lige. Pobjeda u toj rundi znači plasman u Europsku ligu, a poraz u play-offu Europske lige, pak, jamči mjesto u skupini Konferencijske lige.

Dinamo je krenuo žestoko i u prvih 15 minuta “Modri” su izgledali odlično, no pritisak nije urodio konkretnom završnicom pred poljskim vratima.

U 23. minuti hrvatski prvak je postigao pogodak, no Ivanušec je bio u zaleđu. Petković je primio loptu na rubu kaznenog prostora, lijepo se okrenuo i pucao, no Boruc je obranio. Lopta se odbila do Ivanušeca koji je zabio gol, ali iz zaleđa.

U 32. minuti ponovo je pucao Ivanušec, ali preko gola, a minutu kasnije je Boruc “počistio” jedan dobar ubačaj u kazneni prostor.

Dinamo je u prvom poluvremenu bio bolja momčad, ali nije uspio stvoriti nijednu pravu priliku. Poljaci su se dobro branili i nisu pokazali previše u igri prema naprijed.

Prvu priliku u nastavku ponovo je imao Dinamo, Majer je u 55. minuti odlično opalio sa 25 metara, ali je Boruc obranio i taj udarac.

No, pet minuta kasnije niti Boruc ništa nije mogao. Ivanušec je ubačajem pronašao Petkovića koji je sa 10-ak metara fantastično glavom zabio za 1-0.

Nakon vodstva Dinamo je kontrolirao susret i činilo se kako će zabiti i drugi gol, no Poljaci su izjednačili ni iz čega. Nakon polukontre lopta je došla do Mucija koji je pucao sa 20 metara i pogodio za 1-1 u 82. minuti.

Pet minuta kasnije Dinamo je mogao do nove prednosti, no Petković je s ruba kaznenog prostora pucao pored gola.

Uzvratna utakmica je 10. kolovoza u Varšavi.