Bez iznenađenja: Serena i Halep u polufinalu

Serena Williams i Simona Halep uspješno su odradile zadatak protiv dva iznenađujuća protivnika u četvrtzavršnici Wimbledona.

Alison Riske odradila je fantastičan posao na ovogodišnjem Wimbledonu ostvarivši rezultat karijere.

Protiv Serene Williams pružila je više nego dobar otpor, no nedostatak koncentracije u trenucima odluke koštalo ju je konačnog poraza.

Riske je rano preuzela prednost servisa u prvom setu, no Serena se ekspresno vraća i za 38 minuta rješava uvodnu dionicu. U drugom setu obje su igračice držale servis do 4-4 kada ključan break stvara Riske, a zatim bez ikakvih problema dolazi do seta.

U završnom segmentu meča, obje su tenisačice “divljale” na servisu, u prvih pet gemova vidjeli smo čak četiri breaka. Ipak, Williams stiže do najvažnije oduzetog servisa u meču kod 4:3 kada nervozna Riske radi dvostruku pogrešku. Serena je vrlo koncentrirano odservirala za prolazak u polufinale.

Tamo će joj se pridružiti, iako ne kao protivnica, Simona Halep koja je protiv Kineskinje Zhang imala problema samo u prvom setu. Naime, Zhang koja je na putu do četvrtfinala svladala dvije Caroline, Garciju i Wozniacki, stvorila je prednost od 4:1.

Međutim, kinesko veselje nije dugo trajalo, set je otišao u odlučujuću igru, a tamo je nešto bolja bila Halep. U drugom setu nije bilo problema za bivši broj jedan svjetskog tenisa, prenosi Sportklub.