Bez čuda u Münchenu, Atletico pregazio Milan

Branitelj naslova europskog prvaka Bayern i Atletico Madrid prvi su četvrtfinalisti Lige prvaka. Bayern je očekivano prošao londonski Arsenal, a Atletico Madrid Milan.

Nakon slavlja u Londonu od 2:0, Bayern je u uzvratu u Münchenu odigrao bez pobjednika protiv Arsenala, odnosno remizirao 1:1. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, Bavarci su poveli u 55. minuti preko Bastiana Schweinsteigera, a samo dvije minute poslije Lukas Podolski postavlja konačnih 1:1.

Nogometaši Atletico Madrida plasirali su se u četvrtfinale nakon što su i u uzvratnoj utakmici u Madridu bili bolji od Milana. Nakon slavlja u Milanu s 1:0, Madriđani su u uzvratu bili još uvjerljviji te su slavili s 4:1.

Strijelci za Atletico bili su Diego Costa (3, 85), Arda Turan (40) i Raul Garcia (71), a jedini pogodak za Milaneze postigao je Kaka (27).

U srijedu su na programu još dva uzvratnasusreta osmine fanala. Pariški PSG protiv Bayera iz Leverkusena brani uvjerljivih 4:0, dok Barcelona pred domaćom publikom susret protiv Manchester Cityja počinje s prednosti 2:0 iz prve utakmice.