Benfica stiže u Zagreb na krilima velike pobjede u derbiju

Dinamov suparnik u osmini finala Europske lige Benfica u Zagreb stiže na krilima velike pobjede u 24. kolu portugalskog prvenstva.

Benfica je u derbiju u gostima svladala Porto s 1:2, čime je preuzela prvo mjesto na ljestvici.

Domaćin je poveo pogotkom Adriana Lopeza u 18. minuti, no izjednačio je Joao Felix u 26. minuti, a onda je sedam minuta nakon početka drugog poluvremena Rafa Silva donio potpuni preokret gostima.

Od 78. minute Benfica je zbog dva žuta kartona u istoj minuti neopreznog Gabriela Appelta ostala s igračem manje, no uspjela je do kraja obraniti minimalnu pobjedu, prenosi HRT.

Hrvatski nogometaš Filip Krovinović nije bio u sastavu Benfice.

Ovim trijumfom Benfica je prestigla Porto i s 59 bodova vodi na ljestvici, dok Porto ima 57 bodova. Treća je Braga s 49 bodova i utakmicom manje.