Kyrgios i Wang pobjednici teniskog turnira u Acapulcu

Australac Nick Kyrgios pobjednik je teniskog ATP turnira u Acapulcu. On je svladao Nijemca Aleksandera Zvereva sa 6:3, 6:4.

Kyrgios je do svog petog naslova u karijeri, a prvog nakon prošlogodišnjeg trijumfa u Brisbaneu stigao pobijedivši trojicu igrača iz Top 10. Osim Zvereva u finalu, 23-godišnji Australac je u 2. kolu svladao Rafaela Nadala spasivši tri meč-lopte, potom u četvrtfinalu nadigrao Stana Wawrinku da bi u polufinalu pobijedio Johna Isnera te tako osvojio 500 bodova i 367.630 dolara.

Australac će na novoj ATP ljestvici skočiti za 41 mjesto i u ponedjeljak biti 31. tenisač svijeta.

Alexanderu Zverevu za utjehu ostaje naslov koji je osvojio u paru sa starijim bratom Mischom. U finalu su svladali američko-novozelandski par Krajicek – Sitak sa 2:6, 7:6 (4), 10:5.

U konkurenciji tenisačica 24-godišnja Kineskinja Yafan Wang, koja je u polufinalu zaustavila Hrvaticu Donnu Vekić, u meču za naslov je preokrenula zaostatak od 2:6, 0:2 protiv 20-godišnje Amerikanke Sofije Kenin koja je tako ostala na jednom pobjedničkom trofeju osvojenom ove godine u Hobartu.

Yafan Wang je u prvom finalu osvojila premijerni naslov, što će joj donijeti uspon do 49. mjesta na WTA ljestvici, na kojoj će se prvi put u karijeri naći među 50 najboljih tenisačica svijeta, piše HRT.