Bayern uvjerljiv protiv Atletica, sjajna predstava Comana

Nakon što su jučer odigrane utakmice 1. kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H, večeras su novu sezonu u elitnom nogometnom natjecanju otvorile momčadi u skupinama A, B, C i D.

Aktualni europski prvak Bayern u obranu naslova krenuo je pobjedom 4:0 protiv Atletico Madrida u Münchenu, a u uvjerljivoj predstavi nadigrao je Madriđane u svim aspektima igre. Strijelci za Bavarce bili su Coman (28, 72), Goretzka (41) i Tolisso (66). Posebno je sjajan bio Coman, koji je radio nered u obrani Atletica, a uz dva gola bio je i asistent.

Dvoboj u Bavarskoj je počeo velikom prilikom Luisa Suareza za goste u trećoj minuti. Urugvajac je za pola metra zakasnio na loptu nakon što je s krila prizemno u peterac ubacio Lodi.

Uzvratili su Bavarci još boljom prilikom u sedmoj minuti, kad je na ubačaj Comana na drugoj vratnici iz prve reagirao i pucao Lewandowski, no poslao je loptu pola metra preko gola.

U 15. minuti Kimmich je ubacio iz kornera, a odbijena lopta pala je na noge Süleu, koji s vrha peterca pogađa stativu. Tri minute kasnije sijevnula je brza kontra domaćina, Coman je ušao u sredinu i dodao do Tolissa, čiji udarac je obranio vratar Atletica Oblak.

Nije bez municije ostao ni Atletico, Yannick Carrasco izašao je u šansu nakon duplog pasa s Felixom, ali Neuer sad parira Oblaku i brani solidan udarac. Carrasco je bio prijetnja i u 27. minuti, prošao je trojicu igrača Bayerna i vratio povratnu loptu Suarezu, no on puca pored gola.

I onda je na drugoj strani Bayern poveo, Kingsley Coman je na sjajnu asistenciju Kimmicha izbjegao zaleđe, izašao iza obrane i mirno pogodio suprotni kut za vodstvo Bayerna 1:0 u 28. minuti!

Leon Goretzka zabio je za 2:0 nakon još jednog sjajnog poteza Comana, koji mu je lijepo asistirao paralelnom loptom, a Goretzka u 41. minuti pogađa mrežu s 10-ak metara.

U 47. minuti Joao Felix udarcem sa 16 metara svladava Neuera, no gol je poništen nakon intervencije VAR-a jer je Suarez u zaleđu bio preblizu vrataru Neueru i zasmetao mu je.

U 61. minuti Mueller je iz poluvoleja pucao preko gola, a tri minute kasnije Carrasca je proigrao Joao Felix, a on nakon driblinga puca pored gola.

Na 3:0 povisio je u 66. minuti fantastičnim golom izvan šesnaesterca metara Corentin Tolisso! Francuz je primio odbijenu loptu na 22 metra i sjajnim udarcem pogodio same rašlje.

Sjajan je večeras Kingsley Coman, potvrdio je to i četvrtim golom Bayerna u 72. minuti. Primio je loptu na centru i sjurio se prema golu gostiju, dvaput je u maniri velemajstora slomio Felipea i izdržao još jedan duel prije nego što je lijepo plasiranom loptom svladao nemoćnog Oblaka, piše HRT.

Atalanta je upisala sigurnu pobjedu protiv danskog Midtjylland u gostima, a konačan rezultat na kraju je glasio 4:0. Gosti iz Italije u vodstvo stižu u 26. minuti kada Zapata pogađa za 1:0, da bi deset minuta nakon toga strijelac prvog gola upisao asistenciju, a Gomez pogodio za 2:0.

Treći gol postigao je Muriel u 42. minuti, četvrti Miranchuk u drugom poluvremenu, a to se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat.

Manchester City je nakon preokreta bio bolji od Porta na svom terenu. Portugalci su u vodstvo stigli u 14. minuti kada je Luis Diaz nakon fantastične soloakcije pogodio za 0:1, no samo sedam minuta nakon toga Aguero je s bijele tačke poravnao na 1:1.

Preokret Manchester Cityju, a na kraju će se ispostaviti i pobjedu donijeli su Gundogan golom iz slobodnog udarca i Torres koji je nakon samo pet minuta na terenu pogodio za 3:1.

U ranije odigranim utakmicama, Šahtar je iznenađujuće bio bolji od Real Madrida u gostima rezultatom 3:2, dok je meč između Salzburga i Lokomotiv Moskve završen bez pobjednika (2:2)., piše Klix.ba.