Bayern još jednom očitao lekciju Barceloni

Iako su najavljivali pokušaj velikog preokreta protiv Bayerna, nogometaši Barcelone doživjeli su još jedan “šamar” od njemačke momčadi. Bavarci su i u uzvratu polufinala Lige prvaka pobijedili Katalonce, na Nou Campu su slavili s 3:0 i uvjerljivo izborili okršaj sa sunarodnjacima iz Dortmunda u finalu koje će se igrati na Wembleyju.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić odradio je cijelu utakmicu u redovima pobjednika, dok za poražene niti minute nije zaigrao Lionel Messi.

Barcelona je na svom travnjaku tražila čudo protiv Bayerna. Nijemci su u prvoj utakmici polufinala pobijedili s 4:0, te je Kataloncima slijedio težak zadatak. Susret je sudio Slovenac Damir Skomina, a domaći su počeli bez svog ponajboljeg igrača Lionela Messija koji još uvijek nije u potpunosti zaliječio svoju ozljedu.

U veznom redu od prve minute su zaigrali Iniesta, Song i Xavi, dok je prednju liniju činio trojac Pedro, Fabregas i Villa. Gosti su, s druge strane, počeli u formaciji 4-2-3-1 s time da su Boateng i Van Buyten bili stoperi, Martinez i Schweinsteiger zadnji vezni, a iza hrvatskog napadača Marija Mandžukića igrali su Robben, Müller i Ribery. (Sportnet.hr)

0:1 Arjen Robben 49′

0:2 Gerard Pique 72′ (ag)

0:3 Thomas Müller 76′