Bayern je novi europski prvak: Bavarci u velikom finalu srušili moćni PSG

Nogometaši minchenskog Bayerna osvojili su Ligu prvaka.

U teškoj borbi koja se odvila na Stadionu svjetla u Lisabonu Bavarci su bili ti koji su bili sretniji i spretniji te osvojili svoj šesti naslov prvaka Europe.

Bayern je s minimalnom pobjedom od 1:0 srušio moćni i bogati PSG, a strijelac pobjedničkog gola bio je Kinglsey Coman u 59. minuti.

Od prve minute smo gledali odličnu utakmicu i veliku borbu dviju snažnih momčadi. Prvu prigodu imao je Mbappe u 15. minuti, ali Kimmich i Boateng su ga izblokirali u posljednji trenutak.

Nova dobre prigoda za bila je tri minute Parižane. Neymar je lukavo šutirao, ali je Neuer fantastično reagirao te zaustavio njegov udarac.

Bayern je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 32. minuti. Lewandowski je sjajno šutirao glavom, ali je još bolje spasio svoj gol. Pred sam kraj prvog poluvremena stopostotna prigoda za PSG, ali Mbappe je preloše šutirao.

U sudačkoj nadoknadi zaprijetio je i Bayern. Coman je nakon sjajnog prodora pao u kaznenom prostoru PSG-a, ali je sudac Orsato odmahnuo rukama iako je to bila vrlo sumnjiva situacija. Bavarci su tražili najstrožu kaznu, a nije se oglasio niti VAR.

I u drugom dijelu nastavilo se igrati u žestokom ritmu, a nakon prvih 15ak minuta nastavka konačno smo vidjeli pogodak. To se dogodilo u 59. minuti kada je Joshua Kimmich sjajno ubacio i pogodio odličnog Kinglseyja Comana u čelo koji je rutinski matirao Navasa za veliko slavlje Bavaraca.

Nedugo nakon toga Bayern je mogao povećati vodstvo. Ponovno je Coman šutirao, ali u posljednji trenutak se pojavio Thiago Silva te izbacio loptu s gol linije.

PSG je mogao do izjednačenja u 70. minuti. Di Maria je odlično pronašao Marquinhosa koji je izašao sam ispred Neuera, ali Neuer fantastično brani njegov udarac i još jednom potvrđuje svoju vratarsku klasu. Tri minuta kasnije i igrači PSG-a su tražili jedanaesterac. Mbappe je nakon driblinga pao u kaznenom prostoru, no i ovaj put sudac Orsato odmahnuo rukom.

Bayern je do kraja  sjajno stajao na terenu i igrao dosta visoko čime su spriječili Parižane da ozbiljno zaprijete. Na kraju je Bayern slavio sa 1:0 i zasluženo osvojio Ligu prvaka, jer su po svemu najviše pokazali Europi ove godine, ma koliko sezona bila teška zbog prekida.

Kingsley Coman je bio igrač odluke

Za Bayern je ovo šesta nasov Lige prvaka u povijesti po čemu su se izjednačili s Liverpoolom, a ispred njih su sada još samo Milan i Real Madrid.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao je u 68. minuti utakmice, a Hrvatska se može pohvaliti kako osmu godinu zraredom ima pobjednika najelitnijeg nogometnog europskog natjecanja.

PSG: Navas – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat (od 79. Kurzawa) – Herrera (od 72. Draxler), Marquinhos, Paredes (od 65. Verratti) – Di Maria (od 79. Choupo-Moting), Neymar, Mbappe

BAYERN: Neuer – Kimmich, Boateng (od 25. Sule), Alaba, Davies – Goretzka, Thiago – Gnabry (od 68. Coutinho), Muller, Coman (od 68. Perišić) – Lewandowski