Bayern doživio rekordan poraz u kupu

Nogometaši Borussije Moenchengladbach deklasirali su praktički najjači sastav Bayerna s 5-0 u susretu drugog kola njemačkog nogometnog Kupa.

Nanijeli su tako bavarskom velikanu najteži poraz u posljednje 43 godine i najteži ikad u Njemačkom kupu!

Posljednji teži poraz od ove “petarde” Bayern je doživio u prosincu 1978. godine, kada je od Fortune Dusseldorf u prvenstvu izgubio sa 1-7.

Njemački prvak je počeo utakmicu praktički u najjačem sastavu, no Borussija je povela već u trećoj minuti golom Kouadija Koneaa, piše HRT.

Rami Bensebaini je u 15. minuti zabio za 2-0, a isti je igrač u 21. minuti povisio na 3-0 iz kaznenog udarca izazvavši “ludnicu” među 48.000 gledatelja na Borussia Parku. Borussija je tako postala prva momčad u povijesti njemačkog Kupa koja je Bavarcima zabila tri gola za 21 minutu.

Potop Bayerna nastavio se i u drugom dijelu. Breel Embolo je u 52. zabio za 4-0, a samo šest minuta kasnije i za nestvarnih 5-0.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić za Bayern je zaigrao od 67. minute.

Veliko iznenađenje priredio je i drugoligaš Karlsruher, koji je u Leverkusenu pobijedio Bayer sa 2-1.