Bayern demonstrirao snagu i sa šest komada protutnjao u finale Kupa!

Nogometaši Bayerna iz Müchena prvi su finalisti ovosezonskog izdanja Njemačkog kupa, oni su u polufinalnom dvoboju igranom u utorak kao gosti svladali Bayer u Leverkusenu sa 6-2 (2-1).

Sastav iz Muenchena poveo je sa 2-0 već unutar prvih 10 minuta susreta golovima Javija Martineza (3) i Roberta Lewandowskog (9). Nadu domaćima nakratko je vratio Lars Bender (16).

No, u nastavku su Bavarci s dva gola Thomasa Muellera (52, 64) i jednim Thiaga Alcantare (61) stigli do velikih 5-1. Leon Bailey (72) je uspio smanjiti na 5-2, ali je Mueller (78) svojim trećim golom postavio konačnih 6-2.

Hrvatski branič Tin Jedvaj poraz Bayera odgledao je s klupe za pričuve.

U finalu, koji će se igrati 19. svibnja u Berlinu, Bayern će igrati protiv boljeg iz susreta između Schalkea 04 i Eintrachta iz Frankfurta koji će svoj polufinalni dvoboj igrati u srijedu.