Bayern deklasirao Porto, PSG bez šansi u Barceloni

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju četvrtfinala deklasirali Porto 6:1 i tako nadoknadili poraz od dva gola razlike iz prve utakmice.

Golove za bavarski sastav zabili su Thiago Alcantara (14), Jerome Boateng (21), Robert Lewandowski (27, 40), Thomas Muller (36) i Xabi Alonso (88), dok je strijelac za goste bio Jackson Martinez.

Porto je na svom Dragaou slavio 3-1 i s mnogo optimizma doputovao u Munchen ranjenom Bayernu koji je bio bitno oslabljen neigranjem Arjena Robbena, Francka Riberyja, Davida Alabe i Javia Martineza.

Međutim, njemački prvak je odigrao savršeno prvo poluvrijeme i sa pet golova deklasirao suparnika. U nastavku susreta Bayern je zabio još jedan gol, a Porto tek ublažio poraz. Bio je to prvi gol koji je Bayern ove sezone u Ligi prvaka primio na Allianz Areni. U pet susreta Bavarci su ostvarili pet pobjeda uz razliku pogodaka 19-1, javlja Hrvatska izvještajna novinska agencija.

Bayern je uvjerljivom pobjedom izborio četvrto uzastopno polufinale LP, ali i prvi put prošao dalje nakon što je u prvom susretu izgubio s dva gola razlike. Bavarci su do sada četiri puta u europskim natjecanjima lovili dva gola zaostatka i sva četiri puta su ispali.

Nogometaši Barcelone potvrdili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što i u uzvratu na Nou Campu svladali PSG s 2:0, te s ukupnih 5:1 otišli među četiri najbolje momčadi Europe.

Dvostruki strijelac za Barcelonu bio je Brazilac Neymar (14, 34).