Barcelona sredila Bayern, Tomić najzaslužniji za pobjedu

Ante Tomić

Nakon dva uvodna poraza košarkaši Maccabija i Barcelone stigli su do prvih pobjeda u novoj sezoni Eurolige; Izraelci su je ostvarili na gostovanju u Podgorici svladavši domaću Budućnost sa 78:68, dok je Barcelona predvođena kapetanom Antom Tomićem kod kuće svladala Bayern sa 83:73.

Najveće zasluge za pobjedu izraelske momčadi, koju vodi bivši hrvatski izbornik Neven Spahija, imao je Scottie Wilbekin koji je ubacio 28 koševa gađajući trice 6/11, a podijelio je i pet asistencija. Budućnost je u posljednjih deset minuta ušla sa četiri koša prednosti (62:58), ali su aktualni prvaci ABA lige u posljednjoj četvrtini ubacili svega šest poena.

Do prve pobjede stigla je i Barcelona koja je pred svojim navijačima svladala Bayern sa 83:73. Velike zasluge za pobjedu Katalonaca imao je njihov kapetan Ante Tomić koji je ubacio 18 koševa (šut 8/11) uz pet skokova i pet asistencija. Kod njemačkog prvaka Leon Radošević je završio dvoboj sa sedam koševa te po jedan skok, asistenciju i osvojenu loptu.