Barcelona razbila Sociedad, Messi postavio novi rekord

Nogometaši Barcelone slavili su u 28. kolu Primere na za njih uvijek teškom gostovanju u San Sebastianu gdje su razbili Real Sociedad sa 6-1 i vratili se na drugo mjesto s četiri boda manje od vodećeg Atletica.

Za Katalonce su dvaput pogađali Sergino Dest (43, 53) i Lionel Messi (56, 89), a u strijelce su se upisali i Antoine Griezmann (37) i Ousmane Dembele (71), dok je počasni gol za Baske zabio Barrenetxea (77).

Messi sada ima četiri gola više na vrhu ljestvice strijelaca od Urugvajca Luisa Suareza.

Argentincu je to bila 768. utakmica u dresu Barcelone, čime je prestigao klupskog rekordera Xavija Hernandeza.

Atlético Madrid teškom mukom je kod kuće slavio s minimalnih 1-0 protiv Alavesa pa Colchonerosi imaju četiri boda više od druge Barcelone.

Atlético je poveo u 54. minuti zahvaljujući pogotku glavom Luisa Suareza na ubačaj Kierana Trippiera, piše HRT.

No, junak dvoboja ipak je bio slovenski vratar Jan Oblak koji je obranio kazneni udarac Joselua u 86. minuti. Šime Vrsaljko i Ivo Grbić ostali su na klupi Atletica.