Barcelona razbila Sevillu, Rakitić dobio ovacije po ulasku u igru

U derbiju osmog kola španjolskog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Sevillu sa 4:0 i došla na drugo mjesto lige.

Sevilla je odlično ušla u utakmicu i u prvih 25 minuta imala je tri sjajne prilike, međutim u nastavku prvog poluvremena Barca se probudila i s tri gola riješila pitanje pobjednika, prenosi Index.hr.

Domaćin je stigao do vodstva u 27. minuti sjajnim škaricama Luisa Suareza. Pet minuta kasnije Arturo Vidal je zabio za 2:0, a do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Ousmane Dembele za 3:0. U nastavku susreta među strijelce se upisao i Lionel Messi postigavši u 78. minuti sjajan pogodak iz slobodnog udarca za konačnih 4:0.

Od 88. minute Barcelona je igrala s dva igrača manje nakon što je Ronald Araujo kao zadnji igrač u obrani prekršajem zaustavio napadača Seville, dok je Dembele dobio drugi žuti zbog prigovora. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 69. minuti umjesto Vidala i pobrao ovacije cijelog stadiona.

Camp Nou je skandirao u čast hrvatskog reprezentativca koji je ispao iz prvog sastava, a navijači su pokazali Valverdeu da ga žele više u igri.

Atletico Madrid je ponovo odigrao 0:0, ovoga puta na gostovanju kod Real Valladolida. Bio je to već treći susret u zadnja četiri kola u kojem je momčad Diega Simeonea odigrala bez golova. Najbolju priliku na utakmici imao je domaćin u 36. minuti, no Sandro Ramirez nije iskoristio jedanaesterac. Pucao je visoko preko gola.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 8. kola Mallorca je kao domaćin svladala Espanyol sa 2:0 (1:0), a prvi pogodak postigao je hrvatski napadač Ante Budimir.

Bivši igrač zaprešićkog Intera i Lokomotive u 37. minuti se odlično snašao pri ubačaju Sastrea i prsima poslao loptu u mrežu za svoj treći pogodak u ovoj sezoni. Drugi pogodak za Mallorcu postigao je Salva Sevilla udarcem s ruba kaznenog prostora.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 18 bodova, Barcelona je druga s dva boda manje, a treći je Atletico Madrid sa 15 bodova.