Barcelona i Juventus osigurali prolaz, važna pobjeda PSG-a

Nakon Seville i Chelsea plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Barcelona te Juventus.

Barcelona je u susretu 4. kola G skupine u Kijevu pobijedila Dynamo sa 4-0 upisavši i četvrtu pobjedu.

Sva četiri gola Katalonci su zabili u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Sergino Dest (52.), Martin Braithwaite (57., 70.-11m) i Antoine Griezmann (90.).

Domaćin je zbog koronavirusa, ozljeda i suspenzija dočekao Katalonce bez čak 13 igrača. Međutim, i Barca je nastupila u izmijenjenom sastavu. Messi i De Jong su dobili poštedu, dok su zbog ozljeda izvan stroja Ronald Araujo, Ansu Fati, Pique, Busquets, Sergio Roberto i Umtiti.

Priliku za potvrdu iskoristio je i Juventus kojem je trebala pobjeda protiv Ferencvaroša. Mađarski prvak je u Torinu do sudačke nadoknade držao remi, no ipak nije izdržao i Juve je slavio sa 2-1.

Ferencvaroš, koji je u kvalifikacijama izbacio zagrebački Dinamo, je poveo u 19. minuti golom bivšeg igrača Lokomotive Myrta Uzunija koji se odlično snašao nakon brze kontre.

Radost Mađara trajala je 15 minuta, a izjednačio je Cristiano Ronaldo. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Alvaro Morata je u drugoj minuti nadoknade donio pobjedu torinskoj Staroj dami.

Barcelona vodi na ljestvici (12), ispred Juventusa (9), Dynama (1) i Ferencvaroša (1).

U derbiju večeri PSG je susretu H skupine pobijedio RB Leipzig sa 1-0 i ostao u igri za prolaz.

Europski doprvak je u prva tri kola osvojio samo tri boda i novi kiks značio bi možda i zbogom pariškom sastavu. Pitanje pobjednika razriješio je Neymar pogotkom iz kaznenog udarca u 11. minuti. Sabitzer je napravio nepotreban prekršaj u samom kutu kaznenog prostora nad Di Marijom, a Brazilac je bio siguran.

Manchester United nije imao problema s Istanbul Basaksehirom pobijedivši sa 4-1 čime se odvojio na vrhu.

Crveni vragovi su već nakon 35 minuta vodili 3-0 golovima Brune Fernandesa (7., 19.) i Rashforda (35.-11m). U nastavku je smanjio Deniz Turuc (75.), a konačnih 4-1 postavio je James u drugoj minuti sudačke nadoknade.

United vodi na ljestvici s devet bodova, RB Leipzig i PSG imaju po šest bodova, a Istanbul je posljednji s tri boda.

U skupini F Borussia Dortmund i Lazio su gotovo rutinski stigli do bodova. Borussija je pobijedila Club Bruggea s 3-0, dok je Lazio porazio Zenit s 3-1.

Dva gola za njemački sastav zabio je Erling Haaland (18., 60.) koji je stigao do brojke od šest pogodaka u prva četiri kola, a među strijelce se upisao Jadon Sancho (45.+1).

Zanimljivo, gosti su nastupili bez jednog od svojih ponajboljih igrača napadača Emmanuela Dennisa koji je otpao zbog nediscipline. Naime, prepirka oko rasporeda sjedenja u autobusu momčadi koštala je nigerijskog napadača mjesta u sastavu za ogled u Dortmundu. Dennis je ljutito izjurio iz autobusa nakon što mu je rečeno da ne smije sjediti na svom željenom mjestu zbog mjera socijalnog udaljavanja usred pandemije COVID-19. Zbog toga nije niti putovao u Dortmund na utakmicu. Menadžer Bruggea Philippe Clement rekao je na konferenciji za novinare prije utakmice da je Dennis zdrav, ali da neće konkurirati za sastav zbog disciplinskih razloga.

U drugom susretu Lazio je pobijedio Zenit sa 3-1.

Talijanski sastav je poveo već u trećoj minuti fantastičnim golom Immobilea, a na 2-0 je jednako lijepim golom povisio Parolo u 22. minuti. Nadu gostima vratio je Dzyjuba (25.), no Immobile je iz kaznenog udarca u 55. minuti vratio domaćine na +2. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za goste.

Borussia sada vodi s devet bodova, Lazio ima osam, Club Brugge četiri, a Zenit jedan bod.