Sevilla i Chelsea u osmini finala, sjajan pogodak Rakitića

Nogometaši Seville i Chelsea identičnim (2-1) gostujućim pobjedama u Krasnodaru i Rennesu u dvobojima 4. kola skupine E Lige prvaka osigurali su plasman u osminu finala.

Vodeći pogodak za Sevillu postigao je Ivan Rakitić u 4. minuti. Ocampos je ubacio sa desne strane, Krasnodarov brazilski branič Pantaleo odbio je glavom loptu na 20-ak metara, gdje je na nju natrčao bivši hrvatski reprezentativac te preciznim poluvolejem pogodio desni donji kut domaćih vrata.

Domaći su izjednačili u 56. minuti, kad su prebrojili obranu Seville, a Wanderson je poslao loptu u mrežu s desetak metara.

Sve do pete minute sučevog dodatka Krasnodar je imao bod u džepu, a tada je spretni El Haddadi svojom snalažljivošću u kaznenom prostoru postigao pogodak koji je Sevilli dva kola prije kraja grupne faze osigurao plasman u osminu finala.

Ivan Rakitić je igrao do 61. minute, kad ga je zamijenio Oliver Torres.

Chelsea je do vodećeg pogotka u Rennesu stigao u 22. minuti. Mount je osvojio loptu duboko u svojoj polovici te preciznom dugom loptom uposlio Calluma Hudson-Odoija koji je u sprintu od polovice terena sam izašao pred istrčalog vratara Gomisa i svladao ga s ruba kaznenog prostora.

Francuzi su u drugom poluvremenu konstantno tražili izjednačujući pogodak i došli do njega u 85. minuti kad je Sehrou Guirassy s pet metara glavom poslao loptu pod gredu nemoćnog Mendyja, nakon ubačaja iz kuta. Bio je to prvi pogodak koji je Chelsea primio u ovosezonskom natjecanju Lige prvaka.

No, u prvoj minuti sučevog dodatka Chelsea je izborio pobjedu vrijednu plasmana u osminu finala. Krivo dodavanje na 30 metara od svog gola dovelo je Wernera u čistu priliku, ali je Gomis obranio udarac Nijemca. Međutim, na visoko odbijenu loptu natrčao je Giroud i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 2-1.

Mateo Kovačić je bio u početnoj postavi i dobro obavio svoju defenzivnu zadaću, a zamijenjen je u 76. minuti, kad je u igru ušao Nijemac Kai Havertz.

Chelsea i Sevilla su na vrhu ljestvice s po 10 bodova, dok će se Krasnodar i Rennes sa po jednim bodom u sljedeća dva kola boriti za treće mjesto koje donosi plasman u nokaut fazu Europske lige.