Barcelona deklasirala Santos 4:0 (VIDEO)

Nogometaši Barcelone klupski su svjetski prvaci. Naime, u finalnom susretu izabranici Pepa Guardiole su nadigrali Santos u svim elementimanogometne igre, pa su na kraju sasvim zasluženo upisali uvjerljivu pobjedu (4:0).

Barceloninoj dominaciji u svjetskom klupskom nogometu ne nazire se kraj. Nakon nedavne pobjede nad Realom u Madridu izabranici Pepa Guardiole otputovali su u Japan na Svjetsko klupsko prvenstvo, gdje su pokazali da su u ovom trenutku jednostavno nedodirljivi.

U finalnom susretu Messiju i društvu pokušao se suprostaviti Santos, kojeg predvodi Neymar. Međutim, sve je ostalo samo na pokušaju jer Barcelona je ipak koplje iznad brazilske momčadi.

Od samog početka susreta Messi i društvo su dominirali, a nakon nekoliko propuštenih prilika do prednosti dolaze u 17. minuti. Nakon jedne dobre akcije Xavi sjajno pronalazi Messija koji izlazi sam pred golmana Santosa i na sebi svojstven način ga vara.

Samo četiri minute kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Dani Alves dobro je probio desnu stranu odbrane Santosa, uočio je Xavia, vrhunski ga uposlio, a ovaj rezantnim udarcem vara golmana brazilske momčadi.

Do 45. minute rezultat se nije mijenjao, a onda Cesc Fabregas, koji iz susreta u susret sve bolje igra, postiže pogodak za 3:0.

U drugom dijelu Santos je izgledao nešto bolje, no opet je katalonska momčad imala više od igre. Već na samom otvaranju dobru priliku propušta Fabregas, a malo potom Neymar pokušava udarcem glavom ugroziti Barcelonin gol, no nema promjene rezultata.

U 54. minuti zaprijetio je Messi, a minut kasnije Borges šutira, ali Valdes brani. Deset minuta prije kraja susreta u dobroj prilici se našao Alves, no lopta nakon njegovog udarca završava na stativi.

Dva minuta kasnije u glavnim ulogama su ponovo Alves i Messi. Prvi proigrava Argentinca, koji ponovo izlazi sam na golmana Santosa, fantastično ga vara i loptu šalje u praznu mrežu za konačnih 4:0.