Barca opet posrnula: Sevilla srušila Katalonce

Nogometaši Seville svladali su na svom stadionu Sanchez Pizjuan aktualnog europskog i španjolskog prvaka Barcelonu s 2:1 u utakmici 7. kola prvenstva Španjolske.

Andalužani su poveli u 52. minuti nakon odličnog prodora Gameira po desnoj strani i ubacivanja na drugu vratnicu, gdje je na loptu natrčao Danac Krohn-Dehli i pogodio nebranjenu mrežu. Već šest minuta poslije domaćini su udvostručili prednost. Strijelac prvog pogotka ubacio je loptu pred vrata Barcelone, gdje se odlično ubacio Iborra i glavom svladao Claudija Brava.

Jedini pogodak gosti su postigli u 74. minuti iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog Tremoulinasovog igranja rukom. Precizan je bio Neymar, piše Hina.

Barceloni je to drugi poraz u novoj sezoni, nakon što su Katalonci u 5. kolu poraženi s 4:1 kod Celte Vigo. Ujedno, to je i prva pobjeda Unaija Emeryja nad Barcelonom otkako vodi Sevillu, a ovo mu je bila 20. utakmica protiv Katalonaca.

Barcelona je s 15 bodova na 3. mjestu španjolske Primere s bodom zaostatka za vodećim Villarrealom koji ima utakmicu manje. Sevilla je drugom pobjedom u sezoni skočila na 10. mjesto s 8 bodova.