ATP Pariz: Čilić preko Hurkacza stigao do Wawrinke

Hrvatski tenisač Marin Čilić (ATP – 24.) izborio je nastup u 2. kolu posljednjeg ovosezonskog ATP turnira Masters 1000 serije u Parizu pobijedivši u prvom kolu Poljaka Huberta Hurkacza (ATP – 37.) sa 7:6 (5), 6:4 te ga u sljedećem nastupu čeka Švicarac Stan Wawrinka.

U trećem dvoboju protiv Hurkacza najbolji hrvatski tenisač je jednim od boljih nastupa u posljednje vrijeme zadržao stopostotan učinak protiv 22-godišnjeg Poljaka, od kojega je prethodno bolji bio i na US Openu 2018. te Roland Garrosu iste godine.

Čiliću je za pobjedu u Parizu bilo potrebno 97 minuta, a dovoljan mu je bio samo jedan “break” do kojeg je stigao u devetom gemu drugog seta. Hurkacz je imao samo jednu priliku za oduzimanje servisa, u prvom gemu dvoboja.

Poljak je u “tie-breaku” prvog seta propustio svoju priliku, vodstvo 3:2 uz dva servisa, ali je oba ta poena izgubio. Čilić je poveo sa 6:4 i iskoristio drugu set-loptu.

U drugom setu je Marin jedinu opasnu situaciju na početnom udarcu imao u šestom gemu, u kojem je izvukao 0-30 sa četiri uzastopna poena. Kod 4:4 Marin je iskoristio svoju treću priliku za “break” u gemu, odnosno osmu u meču i bez izgubljenog poena na servisu u desetom gemu završio meč u kojem je imao 86 % realizacije na prvom servisu i 56 % na drugom, uz devet asova i dvije dvostruke pogreške.

Čilića u 2. kolu čeka 34-godišnji Švicarac Stan Wawrinka (ATP – 16.) kojega je uspio pobijediti samo dvaput u njihovih 14 dvoboja, oba puta 2010. godine. Wawrinka protiv Čilića ima niz od osam uzastopnih pobjeda, a posljednji put su igrali prije dvije godine u Roland Garrosu, gdje je Švicarac slavio uvjerljivu pobjedu u tri seta. Bit će to njihov četvrti dvoboj u dvorani, a u sva tri dosadašnja slavio je Wawrinka.