ATP Finals: Mektić i Koolhof slavili nakon velike borbe, lagana pobjeda Nadala

Španjolac Rafael Nadal pobjedom je započeo zaključni ATP turnir sezone u Londonu pobijedivši debitanta Rusa Andreja Rubleva sa 6:3, 6:4.

Za Nadala je to bila druga pobjeda u drugom međusobnom srazu s ruskim tenisačem koji u meču na servis Španjolca nije imao nijednu priliku za break.

Očekivao se puno neizvjesniji dvoboj Nadala protiv igrača koji je u 2020. osvojio najviše turnira, no Španjolac se lako obračunao s Rusom upisavši pobjedu bez izgubljenog seta za sat i 17 minuta, piše HRT.

U ovoj skupini je ranije Austrijanac Dominic Thiem je sa 7:6 (5), 4:6, 6:3 bio bolji od branitelja naslova Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Mektić i Koolhof startali pobjedom, slavili i Ram i Salisbury

Hrvatski tenisač Nikola Mektić s partnerom Nizozemcem Wesleyem Koolhofom pobijedio je u meču prvoga kola skupine “Mike Bryan” ATP završnog turnira parova u Londonu protiv Nijemaca Kevina Krawietza i Andreasa Miesa s 6:7 (3), 7:6 (4), 10:7.

Mektić i Koolhof došli su do važne pobjede u borbi za polufinale pobijedivši njemački par nakon 125 minuta velike borbe.

Peti nositelji Mektić i Koolhof su bolje započeli dvoboj i servirali za set kod 5:3, a potom ga izgubili u “tie-breaku”.

U drugom je hrvatsko-nizozemski par gubio s 1:2, pa odmah nadoknadio izgubljeni servis, a u 13. igri poveo sa 4:0 i stigao do izjednačenja u setovima, da bi u trećem setu nakon 4:4 njemački par s tri uzastopna poena stigao do vodstva 7:5. Ipak, Nikola i Wesley su furioznom završnicom s 5:0 stigli do pobjede nad trećim nositeljima, s kojima sada u međusobnim dvobojima vode s 3-1.

U drugom meču ove skupine Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury svladali su poljsko-brazilsku kombinaciju Lukasz Kubot i Marcelo Melo sa 7:5, 3:6, 10:5 nakon sat i 45 minuta igre.