Atletico upisao 18. pobjedu u sezoni i približio se Ligi prvaka

Nogometaši Atletico Madrida slavili su s 2-1 na gostovanju kod Villarreala u posljednjoj utakmici 30. kola španjolskog prvenstva.

Gosti su već u 9. minuti poveli golom belgijskog reprezentativca Axela Witsela. Villarreal je izjednačio u 50. minuti preko Norvežanina Alexandera Sorlotha, da bi pobjedu madridskoj momčadi donio Saul Niguez pogotkom u 87. minuti.

Za Atletico je ovo 18. pobjeda u sezoni, kojom je momčad Diega Simeonea prekinula niz od dva poraza i sa 58 bodova ponovno zasjela na četvrto mjesto koje donosi plasman u Ligu prvaka.

Athletic Bilbao je peti s 56 bodova. Vodeći Real Madrid ima 75 bodova, osam više od Barcelone i deset više od Girone.

Villarrealu je ovo bio prvi prvenstveni poraz od 13. siječnja, a “Žuta podmornica” je imala niz od četiri pobjede. S 38 bodova Villareal se nalazi na 10. poziciji.